Najmodniejsze fryzury na wesele i ślub. Zobacz najciekawsze upięcia dla długich i krótkich włosów

Wybranie upięcia na ślub bywa naprawdę trudne. Mamy kilka propozycji fryzury na wesele, które nadają się zarówno dla panny młodej, jak i dla gościa

Wybranie fryzury na wesele może być trudne zarówno dla panny młodej jak i dla innych uczestniczek imprezy. Kiedyś modne były szalone, nabłyszczane koki czy drobne, anielskie loczki. Teraz fryzury wieczorowe są o wiele bardziej naturalne i zwykle, tak jak makijaż ślubny, są dopełnieniem kreacji, a nie jej konkurentem.

Od kilku sezonów, bardzo popularne są romantyczne fryzury ślubne w stylu boho. W tym roku nie jest inaczej, a tak naprawdę widzimy ich jeszcze więcej niż wcześniej i nic nie zapowiada, żeby ta moda miała się zmienić. Coraz częściej widzimy we włosach kwiatki i korony z żywych roślin w stylu Lany del Rey . Bardzo modne są także fryzury weselne, które wyglądają jak czesane wiatrem, na przykład delikatnie podpięte fale czy luźne koczki.

Jeżeli nie masz ochoty upinać włosów lub do twojej sukni ślubnej bardziej pasują rozpuszczone włosy, możesz postawić na plażowe loki. Dobrym rozwiązaniem dla romantycznej panny młodej, która nie chce tradycyjnego koka, jest spięcie tylko części włosów (jak na zdjęciu trzecim). Jest to także świetna fryzura na wesele , która będzie pasować do mniej formalnych sukienek, ale także bardzo eleganckich, wieczorowych kreacji.

Kolejnym, bardzo widocznym trendem są także wszelkiego rodzaju warkocze , szczególnie te luźne, nieco rozpuszczone, ale spotyka się także warkocze bokserskie, kłosy czy tradycyjne korony. Jeśli masz włosy do ramion lub nawet krótsze, spróbuj zrobić sobie opaskę z pasma zaplecionych przy twarzy włosów lub zrób z jednej strony prostego dobierańca. Jeśli masz dłuższe włosy, warkocz francuski może płynnie przejść w inne upięcie.

W opozycji do bardzo romantycznych, luźnych fryzur ślubnych, są gładko zaczesane włosy. Mogą być zarówno upięte, jak i rozpuszczone, nawet schowane za uszami. Takie koki czy kucyki idealnie pasują do eleganckich sukni o minimalistycznym kroju. Jeżeli nie lubicie przesady, takie wieczorowe upięcie może być idealnym rozwiązaniem.

Większość zaprezentowanych przez nas upięć to świetne propozycje nie tylko dla panny młodej. Mogą to być także świetne fryzury na wesele dla gości. Większość z nich to fantastyczne upięcia wieczorowe i wystarczy pozbyć się welonu lub kwiatów. Do wykonania upięć w romantycznym stylu przyda się lakier do włosów, spray z solą morską i dużo, dużo wsuwek.

Która fryzura ślubna wydaje wam się najładniejsza? Jesteście w stanie wyobrazić sobie siebie, w którejś z nich? Więcej inspiracji znajdziecie na naszym Pintereście.

Zobacz wideo
Więcej o: