Czy czosnek leczy trądzik? Według tej blogerki tak, ale lepiej z nim uważać!

Jak poradzić sobie z trądzikiem? Niektórzy twierdzą, że można to zrobić czosnkiem. Czy to rzeczywiście tak proste?

Czosnek od wieków znany jest ze swoich właściwości zdrowotnych. Pomaga nam kiedy tylko poczujemy zbliżające się przeziębienie, a na dodatek świetnie smakuje. Według pewnej blogerki, jest też fantastycznym rozwiązaniem na walkę z niedoskonałościami cery.

Farah Dhukai pokazała film, w którym błyskawicznie pozbywa się pryszcza używając tylko i wyłącznie ząbka czosnku. Teoretycznie brzmi to całkiem logicznie, w końcu posiada on sprawdzone działanie przeciwbakteryjne i nazywa się go nawet najlepszym naturalnym antybiotykiem. Jako lekarstwo na trądzik poleca go nie tylko Farah. W internecie znajdziemy setki przepisów na maseczki z czosnku . Mają one łagodzić stany zapalne, zwalczać bakterie powodujące pryszcze oraz miejscowo wysuszać skórę i przyspieszać gojenie się ran.

Więcej - kosmetyki do makijażu, które kochają Polki!

Niestety, czosnek ma też drugą, mroczniejszą stronę. Przede wszystkim dlatego, że pozostawiony na skórze zbyt długo, może ją bardzo intensywnie podrażnić i nie dotyczy to tylko cery wrażliwej. W takim przypadku efekt będzie odwrotny od zamierzonego, ponieważ krostki będą boleć jeszcze bardziej, a gojenie potrwa dłużej. Tak mocne podrażnienie skóry może utrzymywać się nawet kilka dni, a ryzyko powstania blizn jest o wiele, wiele większe.

Zdania są podzielone. Niektórzy uznają czosnek za niezastąpiony środek na niedoskonałości, inni mają z nim niezbyt dobre (i bolesne) doświadczenia. Jeżeli planujecie sprawdzić czy jest on dobrym rozwiązaniem dla was, róbcie to ostrożnie. Pamiętajcie, aby nie nakładać go na dłużej niż dosłownie kilka minut. Jeśli macie wrażliwą skórę, od razu zrezygnujcie z nakładania na twarz samego, czystego czosnku. Możecie spróbować wymieszać go z wodą i stworzyć delikatny tonik lub zrobić maseczkę z jogurtem. Jednak nawet w tych przypadkach bądźcie ostrożni i obserwujcie reakcje swojej skóry (warto zrobić wcześniej test na zgięciu łokcia). Jeśli poczujecie pieczenie, zmyjcie czosnek z twarzy.

Więcej - te produkty do pielęgnacji ciała to hit. Skuteczne i niedrogie propozycje!

Zobacz wideo
Próbowałyście pozbywac się przyszczy czosnkiem
Więcej o: