Suchy szampon - kosmetyk idealny na wyjazdy i sytuacje awaryjne. Jak go używać żeby nie popełniać błędów?

Nie masz możliwości albo czasu na umycie włosów? Ten kosmetyk może uratować cię w każdej sytuacji awaryjnej.

Suchy szampon to kosmetyk, który przyda się każdej z nas. Jego działanie bywa niezastąpione w czasie wyjazdów na majówkę czy wakacje, szczególnie tam, gdzie dostęp do wanny lub prysznica jest ograniczony. Wystarczy, że w kosmetyczce mamy puszkę szamponu i możemy wydłużyć czas między myciami o dzień czy nawet dwa.

Wyjazd nie jest jedyną sytuacją, w której suchy szampon może okazać się zbawienny. Każda z nas nie miała kiedyś czasu, zaspała lub spociła się na ćwiczeniach bardziej niż zwykle. Bywa, że nagle wyłączą wodę w bloku, włosy oklapną tuż przed wyjściem na imprezę a czasem po całym dniu pracy potrzebujemy szybkiego odświeżenia. W tych wszystkich sytuacjach nie musimy chować fryzury pod czapką czy chustą . Idealnym rozwiązaniem jest właśnie suchy szampon.

suchy szampon niszczy włosy?suchy szampon niszczy włosy? redakcja

Na rynku istnieje już naprawdę dużo różnych rodzajów tego kosmetyku, więc każda z nas powinna znaleźć coś, co będzie odpowiadać jej potrzebom. Są takie, których zadaniem jest przede wszystkim zwiększenie objętości, odświeżenie czy nadanie włosom faktury, która ułatwi ich układanie. Specjalnie dla brunetek powstały także wersje barwione, które pomagają uniknąć białego osadu, sprawiającego wrażenie siwizny.

Używanie suchego szamponu jest bardzo proste, jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym nasze włosy będą naprawdę odświeżone i pozostaną zdrowe:

  • nie używaj go zbyt często. Suchy szampon jest świetnym rozwiązaniem w sytuacjach awaryjnych, jednak nie powinien być nadużywany. Jeśli stosujesz go zbyt dużo i zbyt często, jego nadmiar wymieszany z sebum i brudem może zapchać pory. Najlepiej, jeśli między myciami będziesz go używać tylko raz.
  • używaj go na skórę. Stosując suchy szampon na same włosy, nie odświeżysz ich, a z czasem tylko je wysuszysz.
  • pozwól mu zrobić swoją robotę. Po nałożeniu go na głowę, zostaw go na chwilę. Po kilku minutach delikatnie wmasuj go w skórę. Dopiero wtedy, wyczesz ewentualne resztki białego osadu.
  • używaj go z odpowiedniej odległości. Trzymaj puszkę oddaloną mniej więcej 30cm od swojej głowy. W ten sposób równomiernie rozprowadzisz kosmetyk i unikniesz białych plam.

Używany z rozwagą, suchy szampon jest jednym z naszych największych sprzymierzeńców. Wystarczy tylko pamiętać, by nie stosować go zbyt często i w zbyt dużych ilościach. Który produkt jest twoim ulubieńcem? Wolisz te szampony, które naprawdę odświeżają, a może te, które dodają włosom objętości?

    Zobacz wideo
    Używasz suchego szamponu?
    Więcej o: