Bare Minerals obiecało podkład dla każdego koloru skóry. Klientki i tak są oburzone. Dlaczego?

Wydaje ci się, że dobranie podkładu jest trudne? Niestety, są ludzie, dla których jest to jeszcze większym problemem.

Podkład jest podstawą makijażu praktycznie każdej z nas. Dlatego niezwykle ważne jest, aby był on jak najlepiej dobrany do naszych potrzeb i naszej twarzy. Niestety, wiele kobiet nie jest w stanie znaleźć idealnego odcienia dla siebie i to wcale nie z powodu braku umiejętności. Dla wielu odpowiedniego koloru zwyczajnie nie ma w sklepach. Większość marek produkuje bardzo ograniczoną gamę kolorystyczną, a dostępność podkładów w sklepach różni się w zależności od regionu świata. Niestety, te wybory często nie są do końca trafione. Dobrze wiemy, że bardzo dużo Polek nie jest w stanie kupić wystarczająco jasnego lub żółtego podkładu.

Jeszcze większy problem z dobraniem kosmetyku mają osoby, których karnacja znajduje się po przeciwnej stronie gamy. Na rynku jest bardzo, bardzo mało kolorów podkładów, które pasowałyby do naprawdę ciemnej cery, a producenci nie biorą pod uwagę różnorodności tonów w jakich może ona istnieć. Tak samo jak nie ma jednej "białej" skóry, nie ma też jednej skóry "czarnej".

Na nieszczęście dla producentów, konsumentki są coraz bardziej świadome swoich potrzeb i coraz głośniej wyrażają swoje niezadowolenie. Przekonała się o tym ostatnio marka Bare Minerals, która reklamowała nową gamę kolorystyczną swojego podkładu.

Dlaczego? Wszystko przez to, że firma przygotowała reklamę, na której widzimy trzy ręce różniące się kolorem skóry, a na nim małe próbki każdego koloru podkładu. Teoretycznie miało to pokazać, że każdy może znaleźć odcień dla siebie. Fanki od razu wytknęły Bare Minerals, że w rzeczywistości, z szesnastu kolorów, kobiety o ciemnej karnacji mają do wyboru tylko trzy i praktycznie zero wyboru, jeśli chodzi o tony. Rzeczywiście, dysproporcja między liczbą jaśniejszych i ciemniejszych fluidów jest ogromna.

Przez coraz większą świadomość i aktywność konsumentek, coraz więcej film, szczególnie tych, które nie należą do wielkich koncernów, wypuszcza na rynek kolekcje, które mają zadowolić jak największą grupę docelową. Doskonałym przykładem jest najnowsza linia kosmetyków do konturowania, jaką przygotowała amerykańska marka Colourpop . Znajdują się w niej zarówno bardzo jasne i bardzo, bardzo ciemne korektory. To zostało oczywiście przywitane z wielkim zadowoleniem. Pozostaje nam tylko liczyć na jeszcze więcej takich inicjatyw.

Co sądzicie o dostępnych w polskich drogeriach podkładach? Macie problemy z doborem kosmetyków do swojej cery? Uważacie, że powinno być do wyboru więcej możliwości?

ZOBACZ TAKŻE: Jak dobrać kolor podkładu? Pokazujemy, jak wybrać dobry odcień i tonację

Jak dobrać kolor podkładu?Jak dobrać kolor podkładu? Dirtymakeup

Zobacz wideo
Masz problemy ze znalezieniem podkładu?
Więcej o: