Paznokcie ombre: Prosty wzór na wakacje, który może zrobić każdy

Jak zrobić paznokcie ombre? Jeżeli nie wiesz, jak wykonać taki manicure, ten materiał jest stworzony dla ciebie.

Paznokcie ombre to manicure, który jest modny już od kilku sezonów i nie wygląda na to, aby miał się szybko znudzić. Ciągle widzimy go w magazynach, internecie i u zwykłych dziewczyn, które mijamy na ulicy. Wszystko dlatego, że paznokcie ombre są bardzo, bardzo proste w wykonaniu. Każdy może je zrobić w domu i nie potrzeba do tego żadnych poważnych przygotowań. Żeby zrobić manicure ombre, wystarczą:

  • przynajmniej dwa kolorowe lakiery
  • dowolna gąbeczka
  • lakier nabłyszczający/utwardzający

Jak wykonać paznokcie ombre krok po kroku

Żeby zrobić paznokcie ombre, wystarczy, że pomalujesz płytkę jednym kolorem. Najlepiej zrobić dwie cienkie warstwy i pozwolić im dobrze wyschnąć. Następnie wylej odrobinę drugiego lakieru na czystą powierzchnię i nabierz odrobinę gąbeczką. Potem delikatnie odciskaj lakier, zaczynając od środka paznokcia. Efekt ombre będzie wyglądać najlepiej, jeśli drugi kolor będziesz dokładać cienkimi warstwami. Pamiętaj, aby każdą z nich koncentrować coraz bliżej końcówki płytki. Aby mieć pewność, że manicure będzie trwały, każda z warstw powinna dobrze wyschnąć. Tak pomalowane paznokcie ombre należy już tylko nabłyszczyć i utrwalić. Dodatkowa warstwa lakieru nabłyszczającego sprawi, że lakiery lepiej się połączą, a ty będziesz mogła cieszyć się swoim manicurem naprawdę długo.

Ombre na paznokciach możesz zrobić także używając lakieru brokatowego. Wtedy malujesz nim same końcówki płytek. To subtelny, ale bardzo ciekawy sposób na dodanie paznokciom ombre trochę błysku i szyku. Taki manicure doskonale sprawdzi się na każdej imprezie.

Paznokcie ombre to dobry pomysł  na każdą okazję, ale szczególnie dobrze pasuje do wszelkich wakacyjnych stylizacji. Najlepiej, jeśli łączyć ze sobą będziesz kolory, które są chociaż trochę do siebie zbliżone. Kontrastowe kolory mogą się źle łączyć i sprawić, że przejście na twoich paznokciach ombre nie będzie wyglądało zbyt estetycznie. Szczególnie dobrze sprawdzają się wszystkie połączenia tego samego koloru, ale w ciemniejszym i jaśniejszym odcieniu. Bardzo dobrze wyglądają także paznokcie ombre w wersji pastelowej, które są bardzo efektowne i niezwykle modne.

Manicure ombre to styl, który wygląda dobrze niezależnie od kształtu czy długości płytki. Nieważne czy masz bardzo krótką, długą czy bardzo szeroką. Paznokcie ombre prezentują się naprawdę dobrze w każdym z tych przypadków.

Zobacz, jak zrobić paznokcie ombre:

Zobacz wideo
Więcej o: