Domowe sposoby na pryszcze? Według tej blogerki, najlepszą metodą jest... banan

Miałyśmy okazję oglądać już naprawdę dużo magicznych rad dotyczących pielęgnacji i makijażu. Ta wydaje się być szczególnie szalona.

 

Doskonale wiemy, że banan jest bardzo zdrowym i do tego smacznym owocem. Nie przyszło nam jednak do głowy, aby używać go do usuwania pryszczy. Według Habiby prowadzącej instagramowy profil Makeupholic_moon, skórka dojrzałego banana jest  doskonałą metoda na radzenie sobie z niedoskonałościami. Blogerka uważa, że wystarczy potrzeć nią dany kawałek naskórka i zostawić ją na kilka godzin. Po  tym czasie po pryszczu ma pozostać tylko wspomnienie, a skóra ma być czysta i zdrowa.

Po internecie krąży bardzo, bardzo dużo pozornie cudownych, domowych trików na pielęgnację skóry. Jakiś czas temu, bardzo popularne był między innymi filmik, który pokazywał, jak nakładanie sody oczyszczonej na cienie pod oczami, ma pomóc je zlikwidować. Kolejnym niosącym się trikiem było płukania włosów płynem do przemywania jamy ustnej, który miał być idealną odpowiedzią na łupież. W obu przypadkach, okazało się, że nie ma żadnych naukowych danych, które mogłyby poprzeć ich skuteczność, a były takie, które mogły wręcz potwierdzić ich szkodliwość.

Czy skórka od banana położona na pryszczu może nam zaszkodzić? Raczej nie, ale nie należy spodziewać się cudów. Sama Habiba zaznacza pod swoim postem, że jej trik nie zadziała na każdego.

Próbowaliście kiedyś sposobu Makeupholic_moon?

Więcej o: