Ta aplikacja w mgnieniu zrobi ci makijaż, który wygląda dobrze i... bardzo realistycznie [ZDJĘCIA PRZED I PO]

Aplikacje, które zmieniają rysy twarzy znane są już od dawna. Znalazłyśmy taką, która zrobi ci makijaż i będzie on wyglądać NAPRAWDĘ dobrze!

Programów i "apek", które mają nas wyszczuplać, powiększać nam oczy i wygładzać cerę jest już naprawdę dużo, niektóre telefony mają taką funkcję wbudowaną w samą aplikację aparatu fotograficznego. Niestety, efekty są zwykle bardzo oczywiste i wręcz zabawne. Takie programy, przy pomocy, których możemy zmienić sobie fryzurę czy wirtualnie się pomalować nigdy nie działają tak, jak powinny i rzadko są w jakikolwiek sposób przydatne.

Tak nam się przynajmniej wydawało, jednak znalazłyśmy niedawno darmową aplikację, która zmieniła nasze podejście i, bądźmy szczere - wręcz lekko przeraziła nas tym, jak realistycznie wyglądają nasze zdjęcia po jej użyciu.

Chodzi nam o apkę YouCam Makeup. Znajdziemy w niej kilka gotowych zestawów makijażowych, ale nie są one specjalnie twarzowe i rzadko wyglądają naprawdę dobrze.

Co jednak zmieniło nasze zdanie i zasługuje na szczególną uwagę to wszystkie pojedyncze funkcje aplikacji. Dzięki nim, możemy pomalować na przynajmniej kilka sposobów praktycznie każdą część twarzy. To oznacza, że mamy możliwość wygładzenia skóry podkładem, konturowania nosa czy pomalowania ust. Największe wrażenie zrobiły na nas jednak wszystkie funkcje makijażu oczu, ponieważ można z nimi naprawdę porządnie poeksperymentować.

Zobacz także: Aplikacja Prisma zmieni twoje zdjęcia nie do poznania. Ale czy jest bezpieczna?

Dzięki aplikacji możemy narysować sobie kreskę (na kilka sposobów), doczepić całkiem realistycznie wyglądające rzęsy czy nałożyć kilka kolorów cieni. Oczywiście jeżeli wybierzemy wszystko tak, jak podpowiada nam program, może nie wyglądać to najlepiej, ale jeśli chwilę pokombinujemy z kształtami, kolorami i ustawieniami, możemy osiągnąć dobry i czasem nawet bardzo realistyczny efekt.

Metamorfoza przy użyciu aplikacji YouCam MakeupMetamorfoza przy użyciu aplikacji YouCam Makeup Redakcja

Oczywiście i tak w większości wypadków widać, że zdjęcie zostało w jakiś sposób zmodyfikowane, ale to chyba pierwsza aplikacja, na którą trafiłyśmy, która daje efekty, które nie są zwyczajnie śmieszne. To świetny sposób na eksperymenty bez poświęcania twarzy i czasu. Nie wiesz czy będziesz wyglądać dobrze w bardzo ciemnym, przydymionym oku? Spróbuj w aplikacji. Boisz się czerwonej szminki? Sprawdź na zdjęciu.

Profesjonalne akcesoria do makijażu znajdziesz na Avanti24.pl!

O ile funkcje służące do robienia makijażu działają bardzo fajnie, są też takie, które  działają słabo. Chodzi głównie o opcję zmiany fryzury, która wygląda dość zabawnie. W aplikacji istnieje także możliwość "farbowania", ale automatyczne wykrywanie nie działa dobrze i zwykle wyłapuje więcej tła niż naszych włosów. Opcji dodawania akcesoriów nie będziemy komentować, wystarczy spojrzeć na zdjęcie:

Wyniki zabawy aplikacją YouCam MakeupWyniki zabawy aplikacją YouCam Makeup Redakcja

Mimo wszystko YouCam Makeup jest aplikacją, która może przynieść sporo zabawy i może faktycznie do czegoś się przydać, jeżeli boicie się eksperymentować na własnej skórze. My na pewno wykonamy w niej jeszcze nie jeden szalony makijaż.