Jak konflikt o Pat & Rub wpłynie na twoje ulubione kosmetyki? Nowości już we wrześniu

Lubisz naturalne kosmetyki Pat & Rub? We wrześniu wrócą w nowej odsłonie. Dlaczego?

Wygląda na to, że miłośnicy naturalnych kosmetyków Kingi Rusin mogą mieć nie lada problemy z zaopatrzeniem się w swoje ulubione produkty, przynajmniej przez jakiś czas. Marka Pat&Rub przechodzi obecnie kryzys.

Na stronie ekoporadnikurody.pl, Kinga Rusin zamieściła oświadczenie, w którym wyjaśnia całą sprawę i przedstawia swoje stanowisko. Czytamy w nim, że firma Aromeda nigdy nie wytwarzała kosmetyków Pat & Rub i nie ma prawa do ich receptur. Dodatkowo firma przywłaszczyła sobie domenę patandrub.pl oraz fanpage na Facebooku.

Co dalej z Pat&Rub?

Czy głośny konflikt oznacza koniec Pat&Rub? Nie. Marka ma przejść małą metamorfozę, a kosmetyki w zmienionej formule mają trafić do fanek już we wrześniu. Po rozstaniu z Aromedą, Kinga Rusin założyła spółkę Ecoidea, która będzie zajmować się produkcją i sprzedażą nowych kosmetyków Pat&Rub. Tak jak do tej pory, głównym dystrybutorem będzie sieć drogerii Sephora. Marka ma już nową stronę, na której możemy zobaczyć nowe opakowania kosmetyków.

Co to oznacza dla konsumentów? To dobry moment dla tych, którzy chcieli wypróbować Pat&Rub, ponieważ kosmetyki Rusin można teraz kupić w naprawdę atrakcyjnych, wyprzedażowych cenach. Trzeba się jednak spieszyć, bo znany wszystkim asortyment bardzo szybko znika. Można też poczekać do września, aby wypróbować nowych kosmetyków, których składy mają uwzględnić uwagi użytkowniczek.

Jeżeli wierzyć oświadczeniu marki Aromeda, kosmetyki, które Kinga Rusin wprowadzi na rynek jesienią, nie będą opierać się na starych recepturach. Według właścicieli,  tylko kosmetyki Naturativ będą tym, co do tej pory znaliśmy jako Pat&Rub.

Co to Naturativ?

Strona nowej marki Aromedy już istnieje, dlatego sprawdziłyśmy, czy składy rzeczywiście  zgadzają się z tym, co widniało na opakowaniach Pat&Rub.

Rzeczywiście, takie same są składniki, nazwy i ceny. Podobnie wyglądają również opakowania, właściwie różnią się tylko etykietką i zmienionym logo. Porównałyśmy dwa kremy na dzień skierowane do osób po 30. roku życia, dotąd znany i lubiany produkt Pat&Rub. Wygląda na to, że listy składników są identyczne, a poszczególne substancje są nawet na tych samych pozycjach. Nie wiemy, jak do końca jest ze stężeniami i pochodzeniem substancji.

Porównanie składów kremów Naturativ i  Pat & RubPorównanie składów kremów Naturativ i Pat & Rub Naturativ.pl/patandrub.pl

O jakości oraz ekologicznej produkcji kosmetyków Pat & Rub miało świadczyć wiele certyfikatów, między innymi od Natrue i organizacji Viva!. Większość produktów miała także znak Ecocertu. Na razie marka Naturativ posiada ten pierwszy certyfikat.

Kosmetyki Pat & Rub kontra NaturativKosmetyki Pat & Rub kontra Naturativ patandrub.pl/naturativ.pl

Pat&Rub kontra Naturativ - co to oznacza dla klientek?

Konflikt o Pat&Rub to jeden z tych sporów, w których obie strony porozumiewają się publicznie, za pomocą kompletnie sprzecznych oświadczeń. Wszyscy przecież pamiętamy głośną sprawę Macieja Zienia, który został oskarżony o malwersacje finansowe przez byłego wspólnika. Na ostateczne rozwiązanie konfliktu trzeba będzie poczekać zapewne do wyroku sądowego.

Z perspektywy klientów najważniejsze jest to, że produkty Pat&Rub są teraz przecenione i znikają ze sklepów w zastraszająco szybkim tempie. Według danych dostępnych w Internecie wynika także, że kosmetyki, które wprowadza na rynek marka Naturativ, są takie same jak "oryginały", przynajmniej według etykiet. Fanki Pat&Rub wierne Kindze Rusin, nie muszą się jednak obawiać, nowe kosmetyki mają pojawić się już we wrześniu tego roku. Według obietnicy Kingi, receptury będą udoskonalone przez tych samych doświdczonych specjalisów w dziedzinie naturalnych kosmetyków, z którymi marka jest związana od początku swojego istnienia. Wzięto też pod uwagę opinie konsumentów z ostatnich ośmiu lat. Będą w 100% powered by nature.  

Więcej o: