Czy to już koniec mody na mat? Zobacz, jak zrobić własną metaliczną szminkę w stylu Kylie Jenner i Pat McGrath

Po długiej modzie na matowe pomadki, nadszedł w końcu trend, który poważnie im zagroził. Czy błyszczące, metaliczne szminki mają szanse je wyprzeć?

Matowe szminki, szczególnie te w formie płynnej, królowały na rynku kosmetycznym od kilku dobrych sezonów. Pojawiły się w ofercie praktycznie każdej marki i nic dziwnego, każda nowość sprzedawała się jak gorące bułeczki. To musiało się kiedyś zmienić i ten czas właśnie powoli nadchodzi.

Trend, który powoli wyrasta na konkurenta matu jest jego zupełnym przeciwieństwem. Chodzi oczywiście o metaliczne pomadki, które już zdobyły serca miłośniczek makijażu. Ma je w swojej ofercie większość popularnych marek, na przykład: Kylie Jenner, Colourpop, Lime Crime czy Milani. 

O krok dalej poszła Pat McGrath, czyli najsławniejsza wizażystka świata, która zadebiutowała niedawno jako producentka kosmetyków. Po wielkim sukcesie jej zestawów do rozświetlania, na rynek trafiły komplety kosmetyków do malowania ust. Oczywiście makijażystka znana, z artystycznego stylu nie mogła stworzyć nic, co byłoby zwyczajne i nijakie. W jej zestawach znajdziemy szminkę, drobny brokat a także bezbarwny błyszczyk i... przepiękny złoty pigment.

Ten ostatni pomysł postanowiłyśmy wykorzystać i pokazać wam, jak szybko stworzyć swoją własną, ekstremalnie metaliczną i błyszczącą pomadkę. Wystarczy wam do tego jedynie błyszczyk i metaliczny pigment. Jeżeli tak mocny efekt to dla was za dużo, pomalujcie usta zwykłą szminką i delikatnie wklepcie palcem odrobinę pyłku.

Użyte kosmetyki:

  • błyszczyk MAC Mineralize Glass "Inter-Spatial"
  • złoty pigment Sugarpill "Goldilux"
Wolisz szminki czy błyszczyki?
Więcej o: