Najlepszy krem nawilżający? Kupisz go za 10 złotych w... dyskoncie

Szukasz dobrego kremu nawilżającego? Wyniki tego testu podpowiedzą ci, gdzie udać się na zakupy.

Jeżeli uważacie, że tylko dobry krem to drogi krem, wyniki tego testu konsumenckiego mogą was zszokować. Według hiszpańskiej organizacji OCU (Organizacja Konsumentów i Użytkowników), która sprawdziła produkty nawilżające do twarzy różnych marek, najlepiej działa... kosmetyk marki Cien, który możemy kupić w Lidlu za około 10 złotych. 

Krem nawilżający z Lidla - Cien Moisturizing CreamKrem nawilżający z Lidla - Cien Moisturizing Cream Lidl

Test konsumencki przeprowadzony przez OCU, obejmował siedemnaście kremów nawilżających z różnych półek cenowych. Pod uwagę wzięto zarówno te bardzo tanie, jak i luksusowe kosmetyki. Każdy z nich testowany był przez przynajmniej dwadzieścia kobiet, przez cztery tygodnie. Żadna z nich nie wiedziała, czego używa, aby nie mogła sugerować się marką czy ceną produktu.

Poza nawilżającym kremem z Lidla, miejsca na podium zajęły Aqualia Thermal Vichy i Skin Naturals Garniera. Co ciekawe, daleko w tyle zostały niektóre kosmetyki marek premium. Znany i chwalony żel La Mer, który kosztuje ponad 600 złotych, został oceniony najgorzej i znalazł się na ostatniej pozycji.

To nie pierwszy raz, kiedy produkt do pielęgnacji twarzy marki Cien został doceniony przez konsumentki. Kilka lat wcześniej, podobny test wygrał krem przeciwzmarszczkowy z koenzymem Q10. Po publikacji wyników "sprawdzianu", produkty zniknęły ze sklepowych półek w ekspresowym tempie. Czy tak będzie i tym razem?

Co sądzicie o kosmetykach z dyskontów? Miałyście okazję przetestować jakieś na własnej skórze? Może używacie kremu nawilżającego Cien?

Ten domowy peeling pachnie jak kosz pomarańczy. Jest naturalny, niedrogi i powstaje w pięć minut

Więcej o: