Makijaż dla niebieskich oczu. Zobacz, jak podkreślić kolor tęczówek

Jak podkreślić kolor oczu? Na szczęście istnieje sporo sposobów, przede wszystkim polegających na odpowiednim dobraniu odcieni, które je otaczają. Może to być oczywiście strój, ale najlepiej sprawdza się makijaż

Jak podkreślić kolor oczu? Najlepiej (i najprościej) zrobić to oczywiście makijażem. Odpowiedni dobór cieni może niesamowicie wzmocnić odcień tęczówek, a nawet zupełnie je zmienić. Dobór kosmetyków powinien opierać się na najzwyklejszym kole kolorów. Aby podkreślić kolor oczu, należy wybrać cień o barwie leżącej dokładnie po drugiej stronie koła. Kontrastowy odcień sprawi, że tęczówki będą jeszcze bardziej widoczne.

Jak podkreślić kolor niebieskich oczu? Najlepiej sprawdzi się makijaż w bardzo ciepłych barwach. Błękit najlepiej uwydatni miedź, złoto i brązy. Te barwy podkreślą błękitne oczy, a także "wyciągną" niebieski z oczu szarych.

Aby podkreślić niebieski kolor tęczówek, wcale nie musisz decydować się na bardzo mocny czy intensywny makijaż. Czasami wystarczy tylko zmiana beżowego cienia na nieco cieplejszy, a czarnego eyelinera na brązowy. Jeżeli jesteś odważna i nie boisz się bardziej szalonych odcieni, spróbuj włączyć kolor pomarańczowy, który jest najbardziej kontrastowy. Nie musisz malować nim całej powieki, ani budować jego intensywności. Niebieskie oczy podkreśli nawet niewielka ilość w załamaniu czy na dolnej powiece. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie go do rozcierania na przykład brązowych cieni.

Aby wzmocnić kolor błękitnych oczu, wybrałyśmy złoty cień, którym pomalowałyśmy całą ruchomą powiekę oraz ciepły, brąz, który podkreślił załamanie i dolną linię rzęs. Dodatkowo, kreska została zrobiona brązowym eyelinerem w żelu. Rzęsy zostały pociągnięte czarnym tuszem, ale możesz go też zmienić na brązową maskarę.

Kosmetyki, które zostały wykorzystane w filmie:

  • Cienie ze świątecznej paletki Too Faced "Chocolate Shop": Honey DIp, Cake Batter, Toffe Crunch, Glaze, Gingerdoodle
  • Eyeliner w żelu NYX Cosmetics "Dark Brown"
  • Tusz do rzęs Too Faced "Better Than Sex"

Dzięki wybranym kolorom, jest to świetny makijaż, który nie tylko podkreśli niebieskie oczy, ale także idealnie nada się na praktycznie każdą okazję, zarówno te bardziej i mniej eleganckie.

Jakie są wasze ulubione sposoby na "podkręcanie" koloru tęczówek? Wolicie robić to makijażem czy może strojem? Może w ogóle o tym nie myślałyście?

Więcej o: