Czy Polki wolą wytatuowanych mężczyzn? Naukowcy to sprawdzili

Tatuaż sprawi, że nawet chuderlawy chłopak będzie atrakcyjny dla płci przeciwnej? Wyniki tego eksperymentu was zaskoczą...

Mężczyźni uważają, że dzięki tatuażom są w oczach kobiet atrakcyjniejsi. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez Andrzeja Galbarczyka z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Annę Ziomkiewicz z wrocławskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk. Naukowcy sprawdzili reakcje ponad 2,5 tys. osób, którym pokazano zdjęcia dziewięciu mężczyzn. Badani nie wiedzieli, że część z nich ma komputerowo dorysowane tatuaże. Każdego z modeli oceniono m.in. pod kątem zdrowia, atrakcyjności seksualnej, męskości i... predyspozycji do bycia dobrym partnerem i ojcem.

Jedno z przerobionych zdjęć użytych w badaniu 'Tattooed men: Healthy bad boys and good-looking competitors'Jedno z przerobionych zdjęć użytych w badaniu 'Tattooed men: Healthy bad boys and good-looking competitors' CC-BY-NC-ND Andrzej Galbarczyk, Anna Ziomkiewicz / https://www.researchgate.net/publication/309602621_Tattooed_men_Healthy_bad_boys_and_good-looking_competitors

Zdrowie, męskość, dominacja...

Największą niespodzianką badania okazało się, że choć mężczyźni postrzegają tatuaże jako wabik seksualny dla partnerki, same badane dokładnie tak samo oceniały atrakcyjność wytatuowanych i niewytatuowanych. Na tym przykre niespodzianki dla chłopaków z dziarą się nie kończą. Okazało się również, że Polki uważają ich za gorszych potencjalnych partnerów i ojców.

W jakich kategoriach wytatuowani mężczyźni wypadli lepiej? Na oko wydają się... zdrowsi, i to badanym obojga płci. Uczestnicy eksperymentu postrzegali ich także jako bardziej męskich. Brzmi dobrze, chyba że spojrzymy też na kategorię agresji i dominacji, w których również przodują chłopaki z tatuażem.

Wierzyć badaniom?

Nie czujecie się przekonani? My też nie. Kategoria "atrakcyjność" jest tak subiektywna, że trudno stwierdzić, czy badane Polki skupiły się na "dziarze", czy np. fryzurze albo budowie ciała modela. W dodatku jedyna ujawniona w publikacji para zdjęć z eksperymentu przedstawia młodego chłopaka z wzorem typu "tribal", który jest chyba najbardziej znienawidzonym motywem we współczesnej sztuce tatuażu.

Ten niemodny już wzór sam w sobie niesie wiele ukrytych znaczeń - badanym mógł kojarzyć się z przynależnością do niskiej klasy społecznej, z subkulturą dresiarzy itd. W dodatku, żeby "załapać" się na czasy świetności takich wzorów, przedstawiony młodzieniec musiałby go zrobić w czasach gimnazjum (trudne dzieciństwo, hę?).

Ciekawe, jak poradziłyby sobie badane, gdyby pokazać im naprawdę seksowne zdjęcia wytatuowanych facetów. Np. te z naszej GALERII ZDJĘĆ

 

Zobacz także:

10 najciekawszych polskich tatuażystów, których prace sprawią, że zapragniesz iść pod igłę

 

Więcej o:
Komentarze (111)
Czy Polki wolą wytatuowanych mężczyzn? Naukowcy to sprawdzili
Zaloguj się
 • eend

  Oceniono 243 razy 139

  Brak samoakceptacji, niedowartościowanie, kłopoty z własnym ego, chęć wyróżnienia się za wszelką cenę, rozchwiana psychika i...walimy dziary.To co było jeszcze do niedawna synonimem wstydu, więziennej przeszłości jest cool. Ciekawe jak za kilka lat będą wyglądać te "piękne" malunki. Na obwisłych skórach, pomarszczonych z upływem lat itd. Fuj ! Apogeum obrzydliwości.

 • takinikt

  Oceniono 149 razy 111

  W UK każdy nastolatek zaczyna się tatuować. W wieku 20 lat ma już zazwyczaj wytatuowane całe ramiona. Tatuaże są totalnie bez sensu, ładu i składu. Kiedyś była to subkultura więzienna plus tzw. tatuaż artystyczny. Dziś tatuaż to tylko zwykłe naklejki na ciało - jak z gum do żucia.
  Osobiście, gdy widzę takich ludzi, to niestety ale w 100% potwierdza się, nie jakieś rozchwianie emocjonalne, problemy z psychiką, samoakceptacją - nic z tych rzeczy, to zupełnie normalni ludzie - potwierdza się kompletny brak wiedzy i inteligencji - wszyscy młodzi ludzie z dziarami, to zwyczajne głąby, które czytają tabloidy i podniecają się życiem piłkarzy i piosenkarek. Możecie minusować, ale sorry - najmłodsze pokolenie z tatuażami a'la Amy Winehouse, to IQ poniżej normy i nic więcej, nic mniej.

 • kachaa17

  Oceniono 173 razy 105

  nie lubię tatuaży, chyba że względu na mój wiek (40 lat) postrzegam je jako coś zagrażającego. Kojarza mi się z więzieniem.

 • tacx

  Oceniono 128 razy 90

  za dekadę będą to chować jak pokolenia naszych ojców gołe baby, marynarzy kotwice dziarane w głębokim prl. kretyństwo

 • tableslaw

  Oceniono 102 razy 62

  Mam tatuaz, zaluje, jesli moglbym cofnac czas to bym tego nie zrobil. Przestrzegam wszystkich chetnych aby tego nie robili ale mnie tez przestrzegano i nie sluchalem.

 • gaz-wegaz

  Oceniono 100 razy 60

  "Moda" ludzi zaburzonych.

 • 13sw

  Oceniono 78 razy 58

  "Nie czujecie się przekonani? My też nie. (...)
  Ten niemodny już wzór sam w sobie niesie wiele ukrytych znaczeń (...) W dodatku, żeby "załapać" się na czasy świetności takich wzorów, przedstawiony młodzieniec musiałby go zrobić w czasach gimnazjum"

  A, czyli redakcja czuje się nieprzekonana, choć sama przyznaje, że nawet najpopularniejsze motywy tatuaży po paru latach stają się niemodne i śmieszne. Ale na pewno inne wzory są uniwersalne i dają gwarancję, że za 10 lat nie będą się z nas śmiać na ulicy??

 • tom-pek

  Oceniono 94 razy 54

  bardziej wydaje mi sie ze tatuażem leczy sie kompleksy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX