Czym jest "zaplatacz"? Gadżet do włosów z Biedronki zrobił furorę w redakcji

Biedronka znów uzupełnia ofertę o elektronikę dla kobiet. 11 maja w ofercie zadebiutuje przedmiot o wdzięcznej nazwie "zaplatacz". Sprawdziłyśmy, jak to działa.

Urządzenie BaByliss nosi nazwę "Twist Secret", co producent tłumaczy na polski jako "zaplatacz". Brzmi zabawnie, ale przy dość ubogim słownictwie z dziedziny stylizacji fryzur jesteśmy zmuszeni takie słowo zaakceptować. Czym więc jest "zaplatacz"? Marzeniem każdej dziewczynki na przełomie podstawówki i gimnazjum. Pozwala zakręcać pasma w nietypową wariację na temat warkoczyków, zwaną też czasem sztucznymi dredami.

Twist Secret BaByliss - nowość w BiedronceTwist Secret BaByliss - nowość w Biedronce mat. prasowe BaByliss

Zabawa w plecenie polega na tym, że dwa cienkie pasma blokujemy na głowicach "Twist Secret", a zasilane bateriami AA urządzenie skręca je najpierw w lewo, potem w prawo. Taki "warkoczyk" możemy związać gumką albo przypiąć wsuwką. Skąd wiemy, że Twist najbardziej spodoba się nastolatkom? Po pierwsze, pomysł nie jest nowy - same o czymś takim marzyłyśmy lata temu. Do drugie - urządzenie zmienia czesanie się w zabawę, a sam producent zachęca, żeby do plecenia włączyć kolorowe wstążki i inne ozdoby.  W redakcji urządzenie wzbudziło spore zainteresowanie, także ze względu na niestandardowy wygląd i wydawane dźwięki.

Fryzury kręcone "zaplataczem" na pewno świetnie wpisałyby się w powracający każdego lata styl boho. Pasowałyby też do typowych stylizacji z muzycznych festiwali - dżinsowych szortów, kowbojskich botków, szydełkowych narzutek i kolorowych bikini. W serii instruktażowych filmików BaByliss producent usiłuje pokazać, że urządzenie jest znacznie bardziej uniwersalne i nada się także do fantazyjnych upięć, warkoczy i plecionek.

 
 

Czy Twist Secret jest łatwy w obsłudze? Zabawa "zaplataczem" nie wymaga wprawy - nic się nie plącze, pasemka kręcą się właściwie same. Wystarczy pamiętać, żeby trzymać urządzenie prosto, jako przedłużenie linii włosów. Schody zaczynają się dopiero, gdy chcemy za pomocą Twist Secret stworzyć wymyślną fryzurę. Nie oszukujmy się - nie poradzimy sobie bez dodatkowej pary rąk.

 

Jeśli macie z kim pleść i jesteście zainteresowane Twist Secret, produkt trafi do Biedronki w czwartek 11 maja. W dyskoncie będzie kosztował 89,90 zł.

Zaplatacz i inne urządzenia do stylizacji włosów od BaByliss kupicie także online:

Więcej o: