Nie umiesz malować paznokci bez brudzenia skórek? Ten gadżet (lub jego tańszy zamiennik) to zmieni

Na pewno widziałyście filmiki, w których przed malowaniem paznokci skórki zabezpieczane są tajemniczym płynem. Wiemy, gdzie go kupić, ale znamy też dużo tańszy zamiennik.

Malowanie paznokci nieodłącznie kojarzy wam się z uciążliwym zmywania lakieru ze skórek? Wcale nie musi. Coraz popularniejsze są specjalne preparaty, którymi zabezpiecza się palce przed wykonaniem manicure'u. Na pewno widziałyście je już na jednym z wielu filmików, które krążą po internecie.

W większości przypadków jest to specjalny płyn na bazie lateksu, na przykład Liquid Palisade, który możecie kupić w Sephorze. Mała buteleczka specyfiku kosztuje 49 zł. Wystarczy, że przed malowaniem nałoży się go dookoła płytki i zostawi do wyschnięcia (trwa to dosłownie kilka sekund). Kiedy będzie już zupełnie suchy, można zacząć zabawę z lakierami, ale nie trzeba już przejmować się precyzją. Po skończonym malowaniu wystarczy delikatnie oderwać zaschnięty pasek i gotowe!

Zobacz świetne kosmetyki do paznokci na Avanti24.pl!

Na szczęście istnieje kilka tańszych zamienników, które w ten sam sposób ochronią skórki i oszczędzą wam ich żmudnego czyszczenia. Dokładnie tak samo zadziała na przykład płynny lateks charakteryzatorski, który sprzedawany jest w buteleczkach o o wiele większej objętości.

Z kolei najtańszą i najłatwiej dostępną alternatywą jest nietoksyczny klej w płynie, który po zaschnięciu wciąż jest elastyczny.

Więcej o: