Medical Beauty Research - marka kosmetyczno-medyczna

Medical Beauty Research (MBR) jest niemiecką marką kosmetyczną, stworzoną przez lekarzy medycyny estetycznej oraz dermatologów. Marka kosmetyczna, ale w w swym działaniu ociera się o medycynę.

Preparaty są szeroko rekomendowane na świecie ze względu na swą skuteczność. Dzieje się tak, ponieważ produkty zawierają największe z możliwych stężenia substancji biologicznie aktywnych zapewniając optymalną wytrzymałość skóry na podrażnienia.

Co charakteryzuje markę? Ścisłe przestrzeganie surowych dyrektyw farmaceutycznych , co ma zapewnić bezpieczeństwo w ich stosowaniu, a jednocześnie wysoką skuteczność w działaniu. Skutecznych, bo kosmetyki są uważane przez wielu specjalistów za jedne z najskuteczniejszych na rynku.

Przed zakupem warto jednak zasięgnąć fachowej opinii. By dobrać odpowiedni dla siebie zestaw powinniśmy skonsultować się ze szkoleniowcem marki lub technikiem.

Marka MBR trochę inaczej inwestuje w rozwój. Reklam nie zobaczycie ani w telewizji, ani w czasopismach. Zamiast tego wciąż inwestuje w nowe badania i opracowywanie kolejnych formuł.

Niestety w tym miejscu pojawia się mały minus. W związku z tak aktywnymi składnikami i skutecznością - produkty mają również adekwatną do tego cenę, która waha się w granicach 300-1000zł. Nie jest to mało, ale biorąc pod uwagę inne luksusowe marki kosmetyczne są to porównywalne kwoty.

Istotny może wydać się fakt, że pielęgnacja MBR opiera się na 3 etapach. Po oczyszczeniu skóry należy ją odpowiednio przygotować (otworzyć) na przyjęcie składników aktywnych, kiedy je już dostarczymy - skórę trzeba zamknąć.

Faza 1: Otwieranie: polega na odpowiednim złuszczeniu naskórka, który utrudnia młodym komórkom tworzenie gładszej powierzchni skóry.

  Faza 2: Dostarczane są najwyższej dawki substancje biologicznie aktywne do różnych warstw skóry. Rozpoczyna się regeneracja i reanimacja funkcji poszczególnych komórek.

   Faza 3: To zamknięcie. Wprowadzone substancje mają być chronione chronione przed czynnikami zewnętrznymi niewidoczną, szybko wygładzającą powłoką zabezpieczającą. W ten sposób skóra może efektywniej wykorzystywać ich działanie.

    Produkty MBR dostępne są już w perfumeriach Douglas.

    Zobacz również:

    Nowość marki Revlon - podkład w kompakcie

    Więcej o: