Zadbajmy o skórę szyi - ona starzeje się szybciej!

Metrykę kobiety zdradzają najczęściej dłonie i szyja. Wiele kobiet ukrywa ją pod golfami, czy chustkami. Zamiast uciekać się w przyszłości do takich sposobów - najlepiej przeciwdziałać!

Wklepujemy krem w policzki i czoło zwykle zapominamy o szyi, dlatego pozostaje zwykle słabo nawilżona. Skóra szyi jest wyjątkowo wrażliwa. Ma niewiele gruczołów łojowych, dlatego bez regularnego nawilżania szybko się wysusza i traci elastyczność , prowadząc do powstania zmarszczek. Podtrzymują ją tylko trzy mięśnie, a rzadko ćwiczone, jeszcze pogarszają sytuację.

Kosmetyki do pielęgnacji szyi i dekoltu powinny mieć właściwości silnie nawilżające i ujędrniające. Możesz stosować preparaty przeznaczone stricte do tej części ciała lub kremy do twarzy. Ważne, żeby nie były tłuste i dobrze się wchłaniały.

Najistotniejszą sprawą jest wyrobienie sobie codziennego nawyku pielęgnacyjnego. Aby wzmocnić efekt działania preparatów na szyję i dekolt, powinno się nakładać je stymulującymi ruchami, w kierunku ku górze . Dzięki szczypaniu lub delikatnemu oklepywaniu skóry, pobudzamy krążenie, co wpływa na poprawę wnikania składników odżywczych.

Masuj i ćwicz

Delikatny masaż dwa, trzy razy w tygodniu oraz stosowanie kremu ujędrniającego powinny przynieść efekt, zwłaszcza jeśli dodatkowo poświęcisz na ćwiczenia 5 minut dziennie i będziesz dbać o prawidłową postawę. Kiedy siedzisz przed komputerem, staraj się, aby górna część ekranu znajdowała się na poziomie oczu lub odrobinę poniżej. Wtedy będziesz trzymać szyję prosto, z korzyścią dla skóry i kręgosłupa.

Na początek rozgrzewka. Potrzebują jej zarówno mięśnie, jak i kręgosłup szyjny. Opuść brodę do mostka i łagodnie przesuwaj w prawo i w lewo. Powtórz ćwiczenie 6 razy. Następnie wykonaj krążenia głową, po 5 razy w każdą stronę. Kilkakrotnie unieś i opuść głowę. Odchyl ją do tyłu, najdalej jak możesz, zachowując proste plecy i pewnie stojąc na nogach. Przesuwaj dolną szczękę w prawo i w lewo. Przetaczaj głowę z prawej na lewą stronę i z powrotem, starając się dotknąć uszami ramion, a brodą mostka. Doskonałe działanie wykazują też ćwiczenia jogi.

Zabiegi w gabinecie

Gabinety kosmetyczne oferują szereg zabiegów, mających za zadanie przywrócić skórze szyi dobrą kondycję. Silnie ujędrniające maski, masaże i peelingi z algami lub kolagenem należą do podstawowych z tej kategorii. Warto także skorzystać z terapii laserem, mikrodermabrazji, ultradźwięków czy elektrostymulacji. Mezolift - skuteczna metoda odżywiania skóry pomoże też poprawić wygląd szyi. Skórę nakłuwa się cienkimi igiełkami i ostrzykuje preparatem zawierającym kwas hialuronowy, witaminy i minerały.

shutterstock

Fragment książki "Być jak gwiazda", autorstwa Aleksandry Więcki.

Zobacz również:

Sarah Harding i jej gotycki makijaż

Więcej o: