Kampania reklamowa bez photoshopa? To możliwe!

Nareszcie doczekaliśmy się momentu, w którym marka kosmetyczna postanowiła przeciwstawić się komputerowej obróbce graficznej w swojej kampanii!

Dziś już nikogo nie dziwą wyretuszowane przy pomocy programu graficznego zdjęcia reklamowe. Nieskazitelna, wygładzona do granic możliwości cera, brak cellulitu, rzęsy oraz nogi sięgające nieba. Dziś możliwości photoshopa oraz innych programów są właściwie nieograniczone.

Zdążyłyśmy do tego przywyknąć, zdając sobie jednocześnie sprawę z tego, że tak naprawdę to zwyczajne oszustwo . Nie widzimy bowiem faktycznego efektu, zamiast tego podziwiać możemy "idealne" oblicze naszych ulubionych aktorek, piosenkarek, czy innych artystek.

Nadszedł dzień, w którym jedna z marek kosmetycznych postanowiła powiedzieć i zademonstrować swoje głośne "Nie" przeciw tego typu procederom. Postawiła na kampanię, w której zdjęcia modelki nie zostały poddane komputerowej obróbce graficznej. Make Up For ever, bo właśnie tak nazywa się marka jest chyba pierwszą, która w ostatnich latach zdecydowała się na taki krok. Hasło najnowszej reklamy firmy kosmetyków do makijażu Make Up for Ever brzmi: pierwsza na świecie reklama kosmetyków do makijażu bez retuszu. Na fotografii widzimy młodą dziewczynę, która pozuje do swojego aparatu. Efekty końcowe są naprawdę niezłe. Chciałby się powiedzieć, że takich kampanii powinno być zdecydowanie więcej.

Jednocześnie jednak, nasuwa się myśl, że najprawdopodobniej zamiarem głośnej kampanii tego typu było również (jeśli nie przede wszystkim) osiągnięcie celów marketingowych. Sposobów na promocję jest wiele. Ale ten przynajmniej miał słuszne założenia. Miejmy nadzieję, że z czasem inne marki kosmetyczne pójdą tym tropem!

Jak podoba wam się zdjęcie?

Kampania bez photoshopa Make Up ForeverKampania bez photoshopa Make Up Forever Kampania bez photoshopa Make Up Forever

Zobaczcie również:

Szminka w wydaniu artystycznym

Więcej o: