Rewolucje na rynku perfum! Zapachy krwi i bekonu?

Okazuje się, że Lady Gaga wcale nie jest aż tak oryginalna ze swoim pomysłem na perfumy. Na rynku pojawiają się coraz bardziej dziwne kompozycje zapachowe. Ostatnie nowości to krew i bekon.

Na rynku perfum ostatnio wiele zmian. Kwiatowe i owocowe zapachy to nuda. Przyszedł czas na bardziej niecodzienne pomysły.

Analizowanie ludzkiej osobowości, czy dopasowywanie diety do grupy krwi było dopiero początkiem. Teraz przyszedł czas na zapachy.

3 kwietnia na targach w Mediolanie firma Blood Concept zaprezentowała cztery nowe zapachy unisex, które rzeczywiście zawierają metaliczne nuty krwi.

Każda z grup składa się ponadto z innych nut zapachowych. I tak, w butelce z grupą "O" wyczuć: różę, malinę, tymianek, czy drzewo cedrowego.

"A" pachnie niczym zielony ogród. Między innymi: liśćmi pomidorów, bazylii, czy anyżu.

"B" - jest bardziej pikantny. Znaleźć można tam nuty czerwonego jabłka, wiśni, pieprzu, granatu, czarnej herbaty, paczuli.

"AB" - ma skład mineralny i bardzo dosłownie metaliczny: aldehydy, żwir, aluminium, drzewo cedrowe.

Nie wiadomo jeszcze gdzie będzie można kupić perfumy, ani jaka będzie ich cena.

Inną nowością jest zapach bekonu wprowadzony na rynek przez firmę Fargginay . Scent by the God - bo tak nazywają się perfumy ma podobno dość śmiały, ale jednocześnie subtelny zapach. Jest nowoczesny i nie przytłacza. Producent zapewnia, że na czując go na skórze od razu kojarzy nam się z czymś przyjemnym (pod warunkiem, że ktoś jest fanem bekonu).

Nie jest to czysty zapach boczku, ale połączenie wielu aromatów, które dają nową jakość zapachu. Liczba składników dochodzi do kilkuset! Zapach bekonu ma idealnie komponować się z innymi, bardziej popularnymi nutami zapachowymi. A efekt jest zaskakujący. Może to wydaje się, że to faktycznie dobry pomysł (przynajmniej od strony marketingowej).

Dziś na rynku perfum niewiele zaskakuje. Produktów jest tak wiele, że aby zwrócić czymś uwagę konsumenta - musi się to naprawdę wyróżniać. Jest to zapewne główny powód powstawania zapachów tego rodzaju.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Zobacz też:

Perfumy o zapachu kału?!

Więcej o: