Kosmetyki mineralne. Co sprawia, że są tak wyjątkowe?

Poprawiają zdrowie i kondycję skóry normalnej, a dla wrażliwej i alergicznej stanowią koło ratunkowe. Trafiliśmy ostatnio na nową w Polsce markę kosmetyków mineralnych: Bella Terra. Fani kosmetyków mineralnych będą zaskoczeni dużym wyborem jaki marka oferuje!

Kosmetyki mineralne powstały w Stanach Zjednoczonych i zostały stworzone z myślą o kobietach, które po przejściu zabiegów kosmetycznych i medycznych miały tak podrażnioną skórę twarzy, że nie mogły używać tradycyjnych produktów pielęgnacyjnych. Odkrycie kosmetyków mineralnych, które bazowały tylko na czystych minerałach, zapoczątkowało rewolucję w dziedzinie urody. Dziś kobiety coraz bardziej cenią sobie zalety tych produktów.

Bella Terra jest firmą, która przywędrowała do nas z USA. Produkty wykonane są z delikatnych, sproszkowanych minerałów wysokiej jakości (mika, cynk, magnez).

Nie zawierają zanieczyszczeń, substancji barwiących i zapachowych, talku, olejów, chemikaliów ani konserwantów, które mogłyby podrażniać i uczulać skórę.

Co istotne, są organiczne , co oznacza, że ani bakterie, ani inne mikroby się w nich nie rozwijają, mogąc powodować infekcje skóry.

Produkty charakteryzują się lekkością, dzięki czemu nie zatykają porów.

Bella Terra - pudry mineralneBella Terra - pudry mineralne Fot. materiały prasowe

W ofercie znajdziecie nie tylko podkłady i pudry. Zdziwiła nas przede wszystkim niezwykle szeroka (jak na gamę kosmetyków mineralnych) paleta kolorów pyłków (60 odcieni) i innych kosmetyków do makijażu.

Znaleźć można tam:

- pudry, bronzery, podkłady, róże, pudry prasowane ,

- pyłki, brokaty, eyelinery, tusze do rzęs, podkłady pod pyłki,

- błyszczyki, pomadki, balsamy do ust, odżywki do rzęs,

- pędzle do makijażu (które sprawdziłam i z czystym sumieniem polecam! Mimo, że są syntetyczne i wolne od jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego charakteryzują się nadzwyczajną miękkością i delikatnością),

- oraz całej gamy kosmetyków do pielęgnacji skóry (mleczka, peelingi, kremy).

Co ciekawe kolorowe pigmenty służące głównie jako cienie można łączyć z innymi produktami na 8 różnych sposobów. Na przykład: Brokat z balsamem do stworzenia blasku na ciele, odżywkę do rzęs z pyłkiem, by stworzyć kolorowy tusz do rzęs, czy eyeliner z pyłkiem tworząc kolorową kreskę.

Bella Terra - kosmetyki mineralneBella Terra - kosmetyki mineralne Fot. materiały prasowe

Kosmetyki mineralne nie są tanie. Plusem marki Bella Terra są dość przystępne ceny produktów. Przykłady znajdziecie w naszej galerii.

Dla osób, które zwracają na to uwagę kosmetyki marki Bella Terra nie były również nigdy testowane na zwierzętach.

Więcej informacji znajdziecie na www.bellaterra.pl

Bella TerraBella Terra http://bellaterra.pl/default/

Więcej o: