Zapach Aqua Allegoria Jasminora - duch jaśminu z nutą frezji

Aqua Allegoria Jasminora to kontynuacja kolekcji zapoczątkowanej przez Guerlain w 1999 roku. Tematem przewodnim opowieści jest jaśmin.

Najnowsza odsłona zapachu ma być innowacyjnym podejściem do naturalnych składników. Według producentów Aqua Allegoria Jasminora na oznaczać nowoczesną świeżość, bez banałów gatunku. Perfumy mają przypominać o niezwykłym świecie, który czerpie inspirację z natury i ogrodów.

Jak wskazuje sama nazwa perfum -  w tym świeżym, zielonym i kwiatowym zapachu, to właśnie jaśmin gra pierwsze skrzypce.

Thierry Wasser, który zajmował się kompozycją zapachową wiedział, że będzie musiał komponować w sposób odmienny, aby nie zdradzić ducha Aqua Allegoria, dedykowanego autentycznej prostocie.

Thierry zdecydował się, wraz z jednym z producentów, aby wznowić uprawę jaśminu w Kalambrii, był on bowiem zdania, że jaśmin ten jest jednocześnie zmysłowy i niewinny, mniej owocowy od jaśminu z Grasse i, co najważniejsze, lżejszy niż odmiana indyjska czy egipska, bo bardziej roślinny niż zwierzęcy.

Świeże rozbłyski jaśminu kalabryjskiego w Jasminora są podkreślane przez białe kwiaty o lekkich, zielonych tonach: szczególnie frezja , w harmonii z fiołkiem alpejskim i konwalią . Również kilka nutek bergamoty i galbanum wzmacnia wrażenie ulotnej świeżości. Ostateczny bukiet składa się z nut bursztynu i białego piżma .

Cofając się nieco w czasie - jaśmin był wiązany z miłością, galanterią, pokusą, uwodzeniem i czystą kobiecością. Według pewnych legend, królowe i bóstwa starożytności używały tego aromatu w celu zniewolenia kochanków i rywalek.

Butelka perfum stworzona została przez rzeźbiarza Roberta Granai, zainspirowana legendarną Eau de Cologne Imperiale. Stworzona w 1853 roku dla cesarzowej Eugenie, butelka jest ozdobiona 69 legendarnymi pszczołami będącymi metaforą sztuki niestrudzonych i skrupulatnych perfumiarzy. Podczas gdy sieć złotych plastrów miodu dekoruje szczyt butelki Aqua Allegoria, tylko jeden taki symbol znajduje się na jej złotej zakrętce.

Aqua Allegoria JasminoraAqua Allegoria Jasminora Fot. materiały prasowe

Aqua Allegoria Jasminora pojawi się w sprzedaży w maju 2011 . Cena: 75 ml - 211 zł

Zobacz też:

Nowa kolekcja pomadek Estee Lauder

Więcej o: