Fryzura w stylu retro - instruktaż wykonania!

Fryzury retro wracają dziś w wielkim stylu. Z powodzeniem można je wykorzystywać w codziennych stylizacjach, ale i wieczorowych wyjściach. Mamy dla was instruktaż wykonania!

Misterne upięcia, fale, styl Pin Up Girl to duch starego, dobrego Hollywood - oto główne skojarzenia z tak modnym ostatnio stylem retro.

Przed wami instruktaż wykonania fryzury. Wbrew pozorom, wcale nie jest trudny!

1. Najpierw musicie pokręcić włosy. Najprościej będzie jeśli zrobicie to za pomocą papilotów, ale jeśli macie wystarczająco dużo czasu i cierpliwości - możecie również użyć lokówki. W przypadku tej fryzury nie jest jednak, aż tak istotne, by loki były wykonane idealnie, bowiem będą one upięte.

2. Podzielcie włosy na trzy części. Wydzielając z góry dość duże pasmo, które później będzie upięte w zakręconą grzywkę. Zaczynamy jednak od boków. Z każdego z nich wydziel pojedyncze pasmo, które nawijasz na palec w kształt tak zwanego "ślimaka", najważniejsze jest by na końcu układał się w ładny, okrągły kształt. Upinasz go spinką i to samo robisz w kolejnym pasmem.

Dokładnie tą samą czynność powtarzasz z drugiej strony. Takich ślimaczków możesz oczywiście zrobić więcej niż po dwa z każdej strony, wszystko zależy od twojego własnego uznania.

3. Czas na grzywkę. Pasmo włosów najpierw lekko podtapiruj i zaczesz do góry. Następnie zacznij zawijać, podobnie jak w poprzednim przypadku, z tą różnicą, że zakończenie jest bardziej z boku (dokładnie zobaczycie to na filmie).

4. Resztę loków, która została z tyłu głowy możecie lekko podpiąć po bokach spinkami.

Fryzurę utrwalcie lakierem i gotowe!

Zobaczcie wideo:

 
Więcej o: