Wypełnianie i odtłuszczanie - nowe zabiegi plastyczne na policzki

Lifting, kwas na zmarszczki, czy usta było dopiero początkiem. Medycyna estetyczna oferuje nam coraz możliwości. Coraz bardziej popularną nowością są zabiegi na policzki.

Dzisiejsza medycyna estetyczna daje nam niezliczone możliwości korekty i zmian kształtu twarzy. Ostatnio pojawia się wiele nowości. Oprócz silikonowych implantów i popularnych od kilku lat zastrzyków wypełniających policzki, profesjonalne gabinety oferują lipolizę medyczną.

Lipoliza jest nowym zabiegiem, który znajduje zastosowanie w lokalnej redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Lipostabil, to główny składnik preparatu, złożony głównie z soi.

Można go również stosować do redukcji tkanki tłuszczowej policzków, czy podbródka. Metoda polega na podskórnym ostrzykiwaniu preparatem. Pierwsze efekty można zaobserwować po 2 tygodniach, a ostateczne po 4 tygodniach od zabiegu. Lipostabil rozpuszcza tłuszcze, powodując rozkład tłuszczy złożonych na prostsze , co prowadzi do zmniejszenia obwodu w miejscu podania.

Chcąc troszkę odjąć - decydujemy się na lipolizę, gdzieniegdzie dodać - możemy zafundować sobie zastrzyki z kwasem hialuronowym, mezoterapię igłową, albo silikonowe implanty. W Stanach Zjednoczonych prawdziwą furorę robi również zabieg implementowanych złotych nici (dostępny również w Polsce). Polega on na implantacji pod skórę właściwą złotych nici , które tworzą tak zwany stelaż dla wiotczejących mięśni, napinają je i wygładzają skórę w miejscach poddanych zabiegowi.

Idea tego zabiegu powstała jako alternatywa dla dużych cięć przy liftingu. Chciano stworzyć mało inwazyjny sposób profilaktyczno - liftingujący, który mógłby zapobiegać operacjom z użyciem skalpela.

Aby poprawić owal twarzy i unieść policzki można również zastosować inny zabieg z zastosowaniem nici Silhouette. Nici Silhouette mogą być zastosowane w celu podniesienia brwi, uniesienia policzków, zmniejszenia obwisłości skóry w okolicy żuchwy i liftingu szyi. W okolicy skroniowej lub zamałżowinowej jest wykonywane małe nacięcie, przez które są wprowadzane nici, które zawierają haczyki, pozwalające na uniesienie do góry tkanek miękkich. Wokół nici dochodzi do powstania nowego kolagenu , co prowadzi do dalszego uniesienia skóry i utrzymania napięcia w tkankach miękkich. Proces ten przebiega powoli przez następny rok. Efekt zabiegu utrzymuje się przez ok. 5 lat.

Jak widzicie możliwości jest całe mnóstwo. O wielu zabiegach nie słyszymy na co dzień. Korekty twarzy i ciała nie są przecież czymś, czym człowiek chwali się przed światem. Mimo, że wiele osób próbuje walczyć z rozprzestrzeniającą się modą na operacje plastyczne, doskonale wiemy, że niewiele to pomoże. Przemysł medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej rozwija się i rozwijać się będzie. Chętnych też nie brakuje i brakować raczej nie będzie.

DodaDoda FORUM/Radoslaw NAWROCKIJanet Jackson (AP Photo/Gary He/AG)Janet Jackson (AP Photo/Gary He/AG) Janet Jackson (AP Photo/Gary He/AG)

Zobaczcie też:

Lady Gaga przeciwniczką operacji plastycznych

Jakie jest wasze zdanie na temat operacji plastycznych?
Więcej o: