Problem nadmiernej potliwości? Sięgnij po antyperspiranty apteczne!

Latem, gdy za oknem ukrop, szczególnie trudno o zachowanie uczucia świeżości. W ciepłe dni więcej też pijemy, bardziej zatem się pocimy. Kiedy zawodzą popularne dezodoranty czy antyperspiranty, warto zajrzeć do apteki po specjalne produkty lecznicze, które skutecznie pomogą chronić skórę przed wilgocią.

Latem szczególnie zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie i... zapachu. Jednak wysokie temperatury sprawiają, że mocniej się pocimy. Co robić, jeśli zwykłe dezodoranty i środki higieniczne dostępne w drogeriach zawodzą a na ubraniach pojawiają się nieestetyczne plamy? Najlepiej zajrzeć do apteki.

Do wyboru mamy wiele możliwości - od silnie działających roll-on'ów, które stosujemy raz na kilka dni, po łagodniejsze ich wersje, przeznaczone do skóry wrażliwej. Zaletą takich antyperspirantów jest to, że nie trzeba używać ich codziennie. Aplikacja raz na kilka dni w zupełności wystarcza. Najlepiej używać ich na noc na suchą skórę. Nie należy używać ich po depilacji (minimum 48h), gdyż duże stężenie soli aluminium oraz alkoholu może spowodować silne podrażnienie naskórka, a także odbarwienie ubrań).

Preparaty, które skutecznie pomogą w nadmiernym poceniu się prezentujemy w galerii.

Więcej o: