Rosario Dawson o presji bycia super szczupłą w Hollywood

Rosiario Dawson stara się żyć zdrowo, ale również wesoło. Nie jest zwolenniczką morderczych treningów, ale jak sama twierdzi - w kwestii odchudzania presja Hollywood jest ogromna.

Gwiazda ćwiczy regularnie, dba o dietę, ale nie lubi popadać w przesadę . Jedynym jej uzależnieniem jest stretching . Rozciąga się każdego dnia rano. Dzięki temu nie tylko dba o swój zakres ruchu i poprawia krążenie. Ćwiczenia przede wszystkim wpływają na jej samopoczucie. Wedłud Dawson jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia i doskonały plan na rozruszanie z rana swojego ciała.

Nie rozciągam się w łóżku. Wstaję i wykonuję szereg ćwiczeń. To bardzo ważne, by mieć ze swoim ciałem kontakt, by umieć je wyczuć i znać swój zakres ruchu. Poza tym rozciągać możesz się dosłownie wszędzie. Miejsce nie ma znaczenia" - mówi w wywiadzie dla miesięcznika Shape Rosario Dawson.

Aktorka jest zdania, że jej praca wiąże się z ogromną presją otoczenia. Dzieje się tak głównie w Hollywood:

Ludzie oglądają moje zdjęcia i mówią, że jestem zbyt szczupła. Wiedzą jak wyglądam nawet lepiej niż ja sama. Ale potem nadchodzi czas zdjęć do filmu i produkcja zaznacza, że powinnam zrzucić parę kilogramów. Trudno jest wszystkich zadowolić. Moim zdaniem jest to  forma pewnego rodzaju przemocy. To, w jaki sposób patrzy się na ludzi i ich ocenia. Wręcz oczekuje się od nich, że będą wyglądać tak, a nie inaczej. My też jesteśmy ludźmi, nigdy nie będziemy idealni.

W wywiadzie - Dawson porusza również temat żylaków i tego, że ludzie zupełnie nie dbają o to, jakie mają krążenie. Nie ćwiczą, nie myślą o tym, że za kilka lat konsekwecje takich zaniedbań ich dosięgną. Wówczas zwykle jest za późno. Dziś wiele osób umiera z powodu nieprawidłowego krążenia. Poza tym gwiazda stara się mieć do tego wszystkiego sporą dozę dystansu.

Znam ludzi, którzy nie palą, nie piją alkoholu, nieustannie trenują, nawet 6, czy 7 dni w tygodniu i piją dużo wody, ale i tak mają tłuszczyk tu i ówdzie. Wciąż są niezadowoleni z tego jak wyglądają. Moim zdaniem nie jest to powód, by nie przesypiać nocy".

Podsumowując - gwiazdy światowego formatu również mają swoje bolączki. Każda z nich dba o ciało inaczej, ale żadna zupełnie tego nie zaniedbuje. Również w świecie celebrytów należy zachować umiar, pamiętając jednak, że ruch zawsze oznacza zdrowie.

Zobacz też:

Victoria Beckham - miesiąc po porodzie na drakońskiej diecie

Więcej o: