Siłownia zamiast aerobiku? Co powinna wybrać kobieta?

Co wybrać siłownię, czy aerobik? Kobiety często w obawie przed nadmiernym wzrostem tkanki mięśniowej, decydują się na to drugie. Czy aby słusznie?

Siłownia, czy aerobik? No właśnie, wiele pań uważa, że wybór jest oczywisty. Mimo, że dziś kobieta podnosząca ciężary na siłowni, nie jest zjawiskiem zupełnie wyjątkowym, wciąż jednak boimy się ćwiczeń siłowych. Jeśli już wybieramy się na salę - najczęściej wybieramy bieżnię lub trening na maszynach, nie kwapiąc się zbytnio do podnoszenia hantli. Dlaczego?

Po pierwsze kobiety, które wybierają daną aktywność fizyczną nie do końca znają się na tematyce świata fitness. Chcąc przede wszystkim spalić zbędną tkankę tłuszczową, boją się, że zamiast chudnąć, ich ciało stanie się za bardzo muskularne. A to właśnie ćwiczenia z ciężarkami są najbardziej efektywne. Badania Jerrego Mayhew'a z Uniwersytetu Truman w Kirksville w stanie Missouri wskazują, że ćwiczenia z hantlami pozwalają nam spalić znacznie więcej kalorii. Udowodniono, że osoba robiąca dwie serie po dziesięć przysiadów z obciążeniem spala 16 kalorii na minutę , czyli ponad 40% więcej od osoby, która ćwiczy te same partie mięśniowe na maszynie (11 kalorii na minutę). Warto dodać, że masa ciała obydwu osób była dokładnie taka sama.

Ćwiczenia z hantlami uaktywniają więcej mięśni potrzebnych do utrzymania równowagi i kontroli ciała. Ćwiczenia siłowe są też znacznie efektywniejsze dla kształtowania figury. Istotne jest, by tygodniowy trening był zbilansowany. Aerobik? Jak najbardziej. To w końcu doskonały sposób na odstresowanie przy muzyce. Poza tym podczas godziny "podskoków", jesteśmy w stanie spalić około 400-500kcal.

Mimo wszystko nie zapominajmy o siłowni. Jeśli nie wiecie jak wykonywać odpowiednie ćwiczenia poproście o pomoc instruktora, który pomoże wam z opracowaniem odpowiedniego programu.

Uprawiacie sport regularnie? Jeśli tak - jakie aktywności wybieracie najczęściej?

Jak wyszczuplić biodra?Jak wyszczuplić biodra? fot. Shutterstock

Zobaczcie również:

Jak modelki przygotowują się do show Victoria Secret?

Jakie ćwiczenia wybieracie najczęściej?
Więcej o: