Czy Kanye West zaprojektuje kolekcję dla IKEA? Chciałby, ale...

Specyficzne poczucie humoru marki IKEA celuje w internetowe virale. "Ofiarą" ostatniego żartu stał się sam "bóg rapu".

O czym Kanye zamarzy, to Kanye dostaje. Chciał projektować modę? Na rękę poszła mu marka Adidas. Nie wiedział jak? Pomógł mu Olivier Rousteign z Balmain. Teraz Kanye dostanie własne butiki Adidasa, przeznaczone tylko na jego kolekcję Yeezy. Ale dla "boga rapu" to wciąż za mało. Teraz marzy mu się projektowanie wnętrz.

MUSZĘ pracować z IKEA. Meble, projektowanie wnętrz, architektura... Yo IKEA, pozwól Kanye tworzyć, pozwól mu to zrobić, bo chcę łóżko, które on stworzy, bo chcę krzesło jego projektu - mówi Kanye w radiowym wywiadzie dla BBC1.

To nie pierwszy raz gdy raper wspomina o chęci współpracy ze szwedzkim gigantem. Po wizycie w siedzibie głównej IKEI, West zamieszczał bardzo natchnione wpisy na Twitterze, a nawet proste szkice mebli. Niestety, jak dotąd firma nie zaprosiła rapera do współpracy, pozwoliła sobie za to na kapitalny żarcik z ego Kanye.

"Hej Kanye, chętnie zobaczymy, co stworzysz..." - czytamy na australijskim fanpage'u IKEA, tuż obok grafiki z monstrualnej wielkości łóżkiem. To oczywiście aluzja do teledysku "Famous", w którym West znalazł się w pościeli z połową amerykańskiego show-biznesu i Donaldem Trumpem na dokładkę.

 

Jak można się było domyślać, na żarcie IKEI się nie skończyło. Internauci bardzo szybko podłapali temat i zaczęli tworzyć swoje własne przeróbki produktów marki. Ich ofiarą stał się zarówno raper, jak i jego małżonka, Kim Kardashian.

 Po takiej reakcji fanów, Kanye chyba zrezygnuje z marzeń o karierze projektanta wnętrz. Przynajmniej na jakiś czas...

Więcej o: