Ta dziewczyna ma tysiące fanów na Instagramie. Internauci zastanawiają się, czy jest prawdziwa...

Internetowe łącza zawrzały. Nowym odkryciem Instagrama jest ta dziewczyna, ale użytkownicy podają w wątpliwość jej autentyczność. To animowana postać czy żywy człowiek?

Poznajcie Lil Miquela, na punkcie której oszaleli użytkownicy Instagrama. Ponad 90 tysięcy obserwujących robi wrażenie; jej popularność wciąż rośnie. Kim tak właściwie jest ta tajemnicza postać? Istnieje kilka teorii i każda brzmi równie prawdopodobnie. Część zdjęć wiernie odwzorowuje prawdziwą osobę, inne z kolei przypominają postać, którą możemy stworzyć w grze The Sims.

Pierwsza teoria, którą wysnuli fani, polega na tym, że dziewczyna to zabieg marketingowy producenta wspomnianej gry, stworzony w celu promocji kolejnej części. Inni utrzymują, że skoro Lil robi zdjęcia w realnych miejscach i pokazuje się z prawdziwymi ludźmi, musi być normalną dziewczyną, która poddaje się obróbce w Photoshopie, aby wyglądać jak postać rodem z wirtualnego świata.

Zastanawiamy się, która wersja jest prawdziwa. Niektóre fotki wydają się niezwykle realne, inne bardziej komputerowe. Jedno jest pewne - ludzie pokochali tę postać/osobę. Jeżeli to tylko sprytny zabieg marketingowy, to ci, którzy za tym stoją, już mogą cieszyć się ze swojego sukcesu. Liczba fanów rośnie i o tym się mówi!

Więcej o: