Ta piękna Francuzka ma 97 tys. fanów na Instagramie. Ale każde jej zdjęcie skrywa wstydliwy sekret. Zauważysz?

Użytkownicy Instagrama lubią pokazywać swoje wyidealizowane życie na zdjęciach i nagraniach. Rzadko jednak zdają sobie sprawę, że obraz potrafi powiedzieć znacznie więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Problem najlepiej ilustrują zdjęcia @louise.delage.

Konto @louise.delage jest jednym z tych, które mocno angażują swoich obserwatorów. Ładne zdjęcia w różnych sceneriach pokazują idealne życie pięknej dziewczyny - to użytkownicy lubią najbardziej. Instagrammerka skrywa jednak tajemnicę - jest uzależniona od alkoholu. Przez niemal dwa miesiące żaden z obserwatorów tego nie zauważył. Tak jak faktu, że Louise nie istnieje naprawdę. Dziewczyna ze zdjęcia tylko wcielała się w jej rolę - robiła to przez cały czas trwania tajemniczej kampanii społecznej.

Konto, które ma obecnie ponad 106 tys. obserwatorów, zostało stworzone przez francuską agencję reklamową BETC na zlecenie dla Addict Aide, organizacji walczącej z uzależnieniem od alkoholu. Założeniem kampanii było przyciągnięcie uwagi młodych odbiorców, którzy zdecydują się śledzić życie dziewczyny w internecie. Instagramowe konto Louise z pozoru niczym się nie różni od innych prowadzonych przez jej rówieśniczki. Poza jednym szczegółem - na każdym zdjęciu pojawia się alkohol, widoczny na pierwszy rzut oka albo dyskretnie ukryty w tle.

Szef agencji BETC tak skomentował kampanię:

Mam nadzieję, że kampania otworzy ludziom oczy i wiele osób skontaktuje się z Addict Aide, żeby pomóc tym, którzy mają problem z nałogiem. Mam wrażenie, że w mediach społecznościowych próbujemy udowodnić, jak bardzo jesteśmy idealni, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.


Kampania społeczna Addict Aide pokazuje, jak łatwo przeoczyć czyjeś uzależnienie od używek, nawet w ekshibicjonistycznych w mediach społecznościowych. Kieliszki wina i puszki z piwem w ręku Louise łatwo wtapiają się w tło i wyglądają na zdjęciach tak naturalnie, że odkrycie ich ciągłej obecności jest wręcz szokujące. Może warto przejrzeć pod tym kątem swoje zdjęcia z wakacji?

Zobaczcie też zamykające eksperyment wideo, w którym "Louise" zostaje zdemaskowana:

Czarny poniedziałek - ogólnopolski protest kobiet. Co by się stało, jeśli dołączyłyby do niego wszystkie Polki?

 Powodem do niepokoju mógłby być także dobry wynik w poniższym quizie:

Więcej o: