W szkole mówili na nią "węgiel". Nie wzięła sobie tego do serca i teraz robi międzynarodową karierę [ZDJĘCIA]

Stała się popularna w Internecie dzięki bardzo ciemnej karnacji. Świat mody nie miał wyboru - musiał zauważyć senegalską piękność.

Miło jest nam przedstawić 19-letnią Khoudię Diop, którą instagramowicze znają z loginu Melaniin.goddess (tłum. bogini melaniny). Świat pokochał ją za promienny uśmiech i jej niesamowity, czarny jak heban kolor skóry. Khoudia nie zawsze uważała go za swój atut. Pochodzi z Senegalu, ale wychowywała się w Paryżu. Dzieci w szkole nie miały dla niej litości, przezywały ją "czarnuchem", "węglem" czy "matką gwiazd" (to ostatnie akurat przypadło jej do gustu).

Przez wiele lat poniżana i wyśmiewana, Diop nie dała za wygraną. Miała ogromny apetyt na sukces, a przykre doświadczenia w dzieciństwie nie załamały jej, wręcz przeciwnie - wzmocniły jej charakter. Przekuła inność w atut i swój znak rozpoznawczy. Jak powszechnie wiadomo, moda kocha wszystko, co odbiega od typowego schematu czy wzorca. Dlatego Khoudia nie musiała długo czekać na rozgłos.

Diop wzięła udział w kampanii "The Colored Girl", która miała na celu pokazanie różnych odcieni czarnej skóry i zaakcentowanie mocnego przekazu - kochaj siebie bez względu na wygląd i kolor skóry. Do współpracy zostały zaproszone popularne wśród social mediowej społeczności dziewczyny, w tym albinoska i Khoudia, która ma już ponad 280 tys. obserwatorów na Instragramie. Dzięki nagłej popularności dziewczyna zaczęła pracować jako modelka i publikować w sieci świetne zdjęcia z kolejnych sesji. Zrobi wielką karierę?

 

Więcej o:
Komentarze (35)
W szkole mówili na nią "węgiel". Nie wzięła sobie tego do serca i teraz robi międzynarodową karierę [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 29 razy 13

  Dla mnie raczej brzydka, ale to rzecz gustu oczywiście. Zwykle nie ośmielam się oceniać cudzej urody (i generalnie w dupie mam urodę ludzi i własną, to zupełnie nieistotny temat), no ale ta pani wybrała sobie świadomie taki zawód, w którym jej uroda ma być właśnie poddawana ocenom.
  No to ja swoją opinię wyraziłem.
  Oczywiście wszystkiego dobrego jej życzę.

 • 36kate

  Oceniono 30 razy 6

  Piękna kobieta !

 • kat_ja1

  Oceniono 17 razy 5

  O ile uważam, że bardzo dużo kobiet czarnoskórych jest naprawdę pięknych, przepięknych (mieszkałam w Londynie, gdzie czasem trudno było oderwać oczy od naprawdę doskonałych rysów twarzy (nie jestem lesbijką, ale potrafię dostrzec kobiece piękno), tak w tym przypadku myślę, że wzięli ją dlatego, że jest bardziej czarna, niż przeciętna czarnoskóra. Widać to zwłaszcza na pierwszym zdjęciu. Ani nos, ani oczy nie mają w sobie nic pięknego, a czasem naprawdę, szczególnie kobiety z Etiopii czy Angolii są dosłownie jak wyrzeźbione.

 • la.milou

  Oceniono 19 razy 5

  żeby specjalnie ładna była to nie powiem, wiec nie dziwię się, że została gwiazdą intagrma

 • yan57

  Oceniono 16 razy 4

  ....rzeczywiście węgiel...

 • jebuem

  Oceniono 17 razy 3

  i takie rzeczy w szkole w Paryżu? myślałem że tylko u nas wśród dzieci panuje taka nietolerancja

 • menel13

  Oceniono 7 razy 1

  Dzieci w szkole nie miały dla niej litości, przezywały ją "czarnuchem",

  Prawdopodobnie większość dzieci w jej szkole to też były czarnuchy, ewentualnie wyznawcy religii miłości.

 • heresy

  Oceniono 13 razy 1

  Jest super. Teraz, aby się nie uraziła, ale powinna się udać na casting do kolejnej części X men. Będzie genialna:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX