W szkole mówili na nią "węgiel". Nie wzięła sobie tego do serca i teraz robi międzynarodową karierę [ZDJĘCIA]

Stała się popularna w Internecie dzięki bardzo ciemnej karnacji. Świat mody nie miał wyboru - musiał zauważyć senegalską piękność.

Miło jest nam przedstawić 19-letnią Khoudię Diop, którą instagramowicze znają z loginu Melaniin.goddess (tłum. bogini melaniny). Świat pokochał ją za promienny uśmiech i jej niesamowity, czarny jak heban kolor skóry. Khoudia nie zawsze uważała go za swój atut. Pochodzi z Senegalu, ale wychowywała się w Paryżu. Dzieci w szkole nie miały dla niej litości, przezywały ją "czarnuchem", "węglem" czy "matką gwiazd" (to ostatnie akurat przypadło jej do gustu).

Przez wiele lat poniżana i wyśmiewana, Diop nie dała za wygraną. Miała ogromny apetyt na sukces, a przykre doświadczenia w dzieciństwie nie załamały jej, wręcz przeciwnie - wzmocniły jej charakter. Przekuła inność w atut i swój znak rozpoznawczy. Jak powszechnie wiadomo, moda kocha wszystko, co odbiega od typowego schematu czy wzorca. Dlatego Khoudia nie musiała długo czekać na rozgłos.

Diop wzięła udział w kampanii "The Colored Girl", która miała na celu pokazanie różnych odcieni czarnej skóry i zaakcentowanie mocnego przekazu - kochaj siebie bez względu na wygląd i kolor skóry. Do współpracy zostały zaproszone popularne wśród social mediowej społeczności dziewczyny, w tym albinoska i Khoudia, która ma już ponad 280 tys. obserwatorów na Instragramie. Dzięki nagłej popularności dziewczyna zaczęła pracować jako modelka i publikować w sieci świetne zdjęcia z kolejnych sesji. Zrobi wielką karierę?

 

Więcej o: