Ludzie nie mogą się napatrzeć na te błyszczące nogi! Ktoś odkrył zabawną tajemnicę tego zdjęcia

Czy jesteś przekonana, że te nogi błyszczą? Przyjrzyj się uważnie!

W poniedziałek użytkowniczka Instagrama Hunter Culverhouse udostępniła na swoim profilu zdjęcie nóg. Użytkownicy mediów społecznościowych totalnie zwariowali na punkcie tej fotki i udostępniali ją dalej między sobą. Wszystko dlatego, że te nogi błyszczą się nienaturalnie. A może jednak wcale nie?

To tylko iluzja optyczna. Nogi nie są nasmarowane żadnym olejkiem, jak twierdzili niektórzy, ani nie pada na nie żadne szczególne światło, które oszukuje nasze oczy. Jeden z internautów dokładnie przyjrzał się zdjęciu i dostrzegł, że na nogach znajdują się kreski namalowane białą farbą, które tworzą cały mylący efekt. Przyjrzeliście się uważnie? Gdy już pozna się prawdę, nogi przestają błyszczeć i czar pryska! Niesamowite, prawda?

Jak dowiedział się serwis BuzzFeed News od autorki zdjęcia:

Kończyłam swoją pracę i zauważyłam kilka kropek farby na nodze. To skłoniło mnie, aby narysować zupełnie przypadkowo różne linie na nogach. Nie wiedziałam, że staną się błyszczące.

Uwielbiamy tego typu zdjęcia. Nasze oczy potrafią płatać nam rozmaite figle. Od razu na myśl przychodzą nam wcześniejsze sytuacje, gdy świat Internetu dzielił się na pół, a użytkownicy kłócili się w komentarzach i próbowali dociec prawdy. Pamiętacie biało-złotą, czy, jak kto woli, niebiesko-czarną sukienkę i białą/niebieską torebkę?

Internauci kłócą się o kolor tej torebki. A ty? Widzisz białą czy niebieską? [ZDJĘCIA]

Jakiego koloru jest ta sukienka? Wszyscy mają z tym problem. Interweniowali naukowcy

 

Więcej o: