Nowy teledysk Brodki. Zagranica się zachwyca, Polacy niezadowoleni

Cudze chwalicie, swojego nie znacie? A może raczej nie doceniacie, jak pokazuje przykład klipu do "Up In The Hill" Moniki Brodki.

Polska wokalistka ma już mocną pozycję na rodzimym rynku muzycznym, a teraz ma szansę zwrócić uwagę całych Stanów - chwali Monikę Brodkę popularny serwis Nylon.com w materiale poświęconym jej nowemu teledyskowi. Artystkę chwali także rosnąca grupa zagranicznych fanów. Brodka ciągle mi chodzi po głowie, odkąd zobaczyłem koncert w Norwich. Wspaniała - pisze Kevin w komentarzach na YouTube.

 

Niestety, polskojęzyczne komentarze użytkowników YouTube nie są już takie przychylne:

Za dużo ściągnięć od innych, zbyt okrojone.. mało charakterystyczne. Po prostu.. nic nowego.
Mimetyzm - poziom ekspercki: fryzura a'la Francuzka Mirelle Mathieu, teledysk a'la amerykańskie klipy z lat 60, piosenka a'la brytyjski pop rock lat 70, symbolika a'la popkulturowy miszmasz psychodelii, okultyzmu i satanizmu (wszechobecne oko) - nie wiem, czy Monika zdaje sobie sprawę z konotacji tych symboli, czy może nieświadomie kopiuje to, co króluje za granicą.

Oprócz wtórności, Monice Brodce zarzuca się... bliskie związki z illuminati. Chodzi o wyrazistą symboliką, którą artystka zaczerpnęła (czego nie ukrywa) z jednego z najbardziej szalonych obrazów w historii kina, "Świętej góry" Alejandro Jodorowsky'ego. Teledysk ma też być hołdem dla zespołu Queen.

Jesteśmy ciekawi, jak wy oceniacie nowy klip Brodki? My jesteśmy na tak, zwłaszcza że poza muzyką, lubimy podziwiać stroje wokalistki. Piękny komplet z wyszywanym okiem Monika prezentowała już podczas trasy koncertowej, m.in. na koncercie w ramach katowickiego OFF Festivalu.

Monika Brodka, OFF Festival 2016, KatowicaMonika Brodka, OFF Festival 2016, Katowica Natalia Kędra

Autorką kostiumu jest oczywiście Vasina, piekielnie zdolna projektantka i kostiumografka. W tym roku artystka postanowiła wyjść z cienia swoich sławnych klientów i otworzyła atelier przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Teraz każda z nas może być stylowa jak Brodka?

 

Więcej o: