Kto jest najpiękniejszą osobą na świecie? Określił to współczynnik matematyczny [ZDJĘCIA]

Równanie pozwala zmierzyć symetrię twarzy. Właśnie tą metodą posłużył się londyński chirurg plastyczny Julian De Silva.

Współczynnik matematyczny określany mianem "złotego podziału" określa najbardziej harmonijny podział i miły dla oka odcinka na dwie części. Określa go "złotą liczba" ? (fi), która w przybliżeniu wynosi 1,62. W historii sztuki i architektury liczba ta była stosowana od starożytności. Opierał się o nią plan Akropolu, Leonardo Da Vinci użył jej do stworzenia rysunku Człowieka Wirtuwiańskiego. Londyński chirurg plastyczny Julian De Silva użył liczby fi w innym celu. Zmierzył twarze celebrytów, a dokładnie odległości pomiędzy oczami, nosem, ustami, brodą i szczęką. Policzył zgodność ze "wzorem" i uzyskał maksymalny wynik 91,85 procent idealnego piękna. O kim mowa?

Amber HeardAmber Heard Screen ze strony DailyMail.co.uk

Na pierwszym miejscu uplasowała się Amber Heard - aktorka i modelka, bohaterka głośnego rozwodu z Johnnym Deppem. Zaraz za nią w rankingu znalazły się Kim Kardashian, Kate Moss, Emily Ratajkowski i Kendall Jenner. Zwyciężczyniom gratulujemy!

Jednak naukowcy są sceptyczni. Twierdzą, że tak zwana "złota proporcja" nie ma żadnego zastosowania, a tym bardziej matematycznego uzasadnienia w poszukiwaniu wzorca idealnego piękna. Internet pełen jest stron, gdzie możemy zmierzyć swoją twarz pod kątem złotej proporcji. Nie dajcie się zwieść. To pułapka, która niechybnie może wpłynąć na wasze poczucie wartości (choć opisane panie rzeczywiście mają wyjątkowo ładne rysy...).

Więcej o: