Odważnie pokazuje to, co inne kobiety starają się na siłę ukryć [ZDJĘCIA]

Kiedyś skryta i zakompleksiona. Czuła się brzydka i nieatrakcyjna, nie akceptowała tego, jak wygląda. Teraz cieszy się życiem i nie przejmuje swoimi niedoskonałościami. Znalazła sposób na to, jak pokochać siebie.

Kathleen prowadzi konto na Instagramie pod nazwą "Falling in to selflove" - co można luźno przetłumaczyć na "Zakochać się w sobie". Na zdjęciach, które publikuje, nie zobaczymy idealnie płaskiego brzucha, krągłych pośladków, sztucznego pozowania, perfekcyjnej cery ani fotografii po retuszu.

Zamiast tego profil Kathleen obfituje w zdjęcia fałdek jej krągłego brzucha, który wprost nazywa "oponką", czy "boczków" na biodrach. Dziewczyna nie wstydzi się cellulitu, rozstępów, blizn ani przebarwień na swoim brzuchu. Do zdjęć pozuje rozluźniona, bez makijażu, zawsze pełna zaraźliwego uśmiechu i pozytywnej energii, która emanuje ze zdjęć.

Fakt, że schudniesz, wcale nie oznacza, że staniesz się bardziej pewna siebie. Najpierw musisz zaakceptować swoje ciało (...) Jestem sobą i to najzwyklejsze bycie sobą jest najcenniejsze!

Kiedyś Kathleen miała problem z samoakceptacją. Mówi, że postrzegała siebie tylko w kontekście wyglądu, a nie tego, jaka jest. Jej ciało ją brzydziło, źle się czuła ze swoją fizycznością. Dopiero kiedy zrozumiała, że to, jak wygląda, to tylko jej "zewnętrzna powłoka", a liczy się tylko to, co jest w środku, pokochała siebie.

Pomyśl o kimś, kogo znasz i kochasz (...) teraz pomyśl o tej osobie w kontekście tych wszystkich okropności, o których myślisz na temat swojego ciała (...) kiedy mamy możliwość prawdziwego doświadczenia wewnętrznego piękna innej osoby, jej wygląd zewnętrzny nie ma istotnego wpływu na to, jak ją postrzegamy.

I dodaje:

Ale najbardziej zadziwiające w tym wszystkim jest to, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że to dotyczy tego, jak postrzegają siebie samych. Kiedy poznamy siebie i zaakceptujemy to, jacy jesteśmy, wtedy odkryjemy własne, wewnętrzne piękno.

Kathleen nauczyła się kochać swoje ciało - bez względu na wszystko. Swoim doświadczeniem chce dzielić się z innymi i dotrzeć do tych, którzy, tak jak ona kiedyś, mają problem z odnalezieniem własnego piękna. Możecie ją obserwować na jej Instagramie.

Zobacz też

Nie masz pomysłu na sylwestrowy makijaż? Mamy dla ciebie 11 propozycji wizażu i poradniki, które pomogą ci je wykonać

6 urodowych postanowień na 2017 rok dla każdej, nawet najbardziej leniwej dziewczyny

 

 

 

 

 

 

Więcej o: