Adidas mógł mieć reklamę na miarę Allegro. Ale zignorował maila od młodego filmowca

26-letni student stworzył spot dla Adidasa, który sprawi, że zaszklą ci się oczy. Ten klip przywraca wiarę w marzenia.

Eugen Merher ma 26 lat i studiuje reżyserię. Jego poruszające wideo "Break Free" pokazuje, jak w starszym mężczyźnie mieszającym w domu opieki odradza się wola życia, po tym jak znajduje swoje stare Adidasy. Bohater nabiera sportowego zapału, jednak ambicje staruszka stara się zgasić personel ośrodka. Okazuje się jednak, że gorąco kibicują mu wszyscy podopieczni...

 

Podobnie jak inne świetnie napisane reklamy z udziałem starszych osób (świąteczna reklama Allegro, biegająca zakonnica w klipie Nike), wideo dla Adidasa niesie się w sieci w wiralowym tempie. Jest tylko jeden problem - marka odzieży sportowej za niego nie zapłaciła. Mehrer stworzył film z własnej inicjatywy i wysłał jako propozycję do Adidasa. Gdy sportowy gigant nie reagował na maile, student opublikował swój poruszający film na YouTubie. Ma już prawie 3 miliony wyświetleń.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że sukces filmiku skłoni Adidasa do wypisania imponującego czeku dla studenta.

Więcej o:
Komentarze (41)
Adidas mógł mieć reklamę na miarę Allegro. Ale zignorował maila od młodego filmowca
Zaloguj się
 • mietekkowalski

  Oceniono 41 razy 41

  Adidas ma Kanye Westa, żeby kręcić ucieczki z oddziału zamkniętego:)))

 • Marcin Kalistenik

  Oceniono 21 razy 19

  Wzruszające. Idę pobiegać, póki jeszcze mogę. Po 3 latach od kontuzji, która odebrała mi ochotę na jakąkolwiek aktywność, ale widzę, że tak naprawdę była tylko wymówką.

  Ja rozumiem tę reklamę tak (widzę w komentarzach inne interpretacje stąd pozwalam sobie przedstawić swoją): facet jest byłym zawodowym biegaczem z sukcesami (stare zdjęcia na ścianach), dzisiaj w ośrodku opiekuńczym dla starszych (nie psychiatryk jak piszą niektórzy), znajduje swoje stare adidasy (taki model adidasa był w obiegu ładnych kilkadziesiąt lat temu), jego sukcesem jest już to, że zdecydował się ruszyć i pokonał zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne trudności. To tak w dużym skrócie.

  Pozdrawiam wszystkich :)

 • martha.wise

  Oceniono 9 razy 9

  Najważniejszym rynkiem Adidasa jest Rosja, a targetem jest "młodzież kibolska", więc dom starców i freedom nie ma żadnej wartości.

 • jan.go

  Oceniono 9 razy 9

  Jakby trochę nad nim popracować to można by zrobić perełkę ale i na dzisiaj do tego spotu nie umywają sie te wszystkie wynaturzenia z dziedziny farmacji czy chemii domowej Kto w ogóle dopuszcza takie koszmary do telewizji

 • freewma

  Oceniono 35 razy 7

  Nie dziwię się, że Adidas nie zapłacić. To niestety tania, kiczowata i niezbyt logiczna zagrywka mająca zagrać na uczuciach i skłonić do konsumpcjonizmu. U mnie ta pseudo reklama wzbudziła niesmak.

 • kuzyn.snowdena

  Oceniono 14 razy 6

  Ale o co tu chodzi? Tek klip nie wzrusza, bo ktoś go znalazł w ziemi i wykopał, tylko wzrusza, bo takie były założenia projektu i tak go skonstruowano. Jak osolisz zupę to jest słona.

 • dawn-to-dusk

  Oceniono 7 razy 5

  A ja mam adidasy nike'a :)

 • drogi.drogi

  Oceniono 5 razy 5

  Powiedziałbym raczej, że jest to skrócona wersja filmu "Ostatni bieg Paula".

 • hanna wyłupek

  Oceniono 4 razy 4

  Zanim będzie się piało na temat genialności i oryginalności twórcy - polecam obejrzenie niemieckiego filmu - "Jego ostatni bieg" z 2013 roku. Jest dokładnie o tym o czym jest ta reklama, przypadek ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX