Neonowe włosy, które świecą w ciemności - czy mają szansę stać się karnawałowym hitem?

Kolorowe włosy inspirują fryzjerów od wielu lat. Do niedawna w modzie był motyw galaxy hair, teraz czas na kolejną fazę - włosy świecące w ciemności!

Trend skierowany jest zdecydowanie do osób, które nie boją się eksperymentować. Już w ciągu dnia włosy przyciągają uwagę tęczą kolorów, jednak dopiero gdy zgaśnie światło, robią największą furorę.

O modzie na "Neon Glowing Hair" zrobiło się głośno za sprawą znanego w Hollywood stylisty fryzur. Guy Tang opublikował film, w którym pokazał proces koloryzacji - rozjaśnianie włosów i nakładanie neonowych farb oraz efekt końcowy.

 

Fluorescencyjne fryzury bez wątpienia robią wrażenie i przyciągają wzrok innych, a na zdjęciach wyglądają pięknie. Nie da się ich jednak wykonać samodzielnie w domu. Co więcej, cały zabieg dość mocno niszczy włosy, ponieważ najpierw muszą zostać odbarwione na jak najjaśniejszy odcień, a następnie nakłada się na nie specjalną fluorescencyjną farbę w neonowych kolorach.

Coraz więcej marek oferuje jednak alternatywę dla tego typu zabiegów, poszerzając ofertę zmywalnych kosmetyków dających podobny efekt. Możecie je znaleźć w drogeriach lub w sklepach internetowych pod nazwą świecących w ciemności farb/lakierów do włosów

Neonowe włosy mogą okazać się świetnym dodatkiem do karnawałowych stylizacji. A wy co o nich sądzicie?

Zobacz też:

Neonowe kreski i mokre włosy. Poznaj najważniejsze trendy na 2017 rok oraz przydatne kosmetyki

H&M Studio SS 2017: Wiemy już, co znajdzie się w droższej kolekcji sieciówki

Dodatkowe kilogramy zmienią Twoje życie na lepsze? Tak, to możliwe [ZDJĘCIA PRZED i PO]

 

 

Więcej o: