Kolejne niebezpieczne "wyzwanie" w mediach społecznościowych. Uwaga, może zostawić blizny na całe życie [WIDEO]

Co jakiś czas w sieci pojawia się moda na "wyzwania". Niektóre są nieszkodliwe i zabawne, inne - przyprawiają o zażenowanie. Jednak ta "zabawa" z solą i lodem jest nie tylko bezmyślna, ale i niebezpieczna dla zdrowia.

Wyzwanie sól i lód

Niektóre nastolatki potrafią zrobić wiele, by zyskać uznanie rówieśników. A jeśli dodatkowo mogą pochwalić się tym w sieci, to tylko zwiększa ich apetyt. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy niewinne zabawy stają się naprawdę groźne.

Taką właśnie grą jest "Salt and Ice challenge". Polega ona na posypaniu solą dłoni, a następnie zaciśnięciu kostki lodu. Wygrywa oczywiście ten, kto najdłużej wytrzyma.

Zagrożenia, jakie niesie wyzwanie

Po przyłożeniu lodu do posolonej skóry zachodzi niebezpieczna reakcja chemiczna, w wyniku której na ciele powstają rany przypominające odmrożenie drugiego i trzeciego stopnia, ponieważ temperatura roztworu bardzo się obniża, sięgając nawet -20 stopni Celsjusza. Blizny po nich zostają na całe życie. 

Specjaliści ostrzegają, że w skrajnych przypadkach może to doprowadzić nawet do uszkodzenia mięśni i kości oraz spowodować upośledzenie ruchu. Jeżeli ktoś szybko zrezygnuje z próby, jest szansa, że poczuje jedynie pieczenie i ból, jeśli jednak uda mu się wytrzymać kilka minut, na skutek reakcji dojdzie do wypalenia skóry.

Ta niebezpieczna moda pojawiła się w Stanach Zjednoczonych już kilka lat temu, ale w ostatnich dniach znów można zauważyć w mediach społecznościowych wiele nowych zdjęć i filmów. Odkryli ją młodzi Brytyjczycy, a w ślad za nimi idą kolejni...

 

 

Młodzi internauci lekceważą ostrzeżenia i nie zamierzają rezygnować z brania udziału w wyzwaniu... Wciąż nagrywają i wrzucają filmy do sieci. Wielu z nich ukrywa rany pod ubraniem, a dopiero gdy przestają sobie z tym radzić, szukają pomocy. 

Zobacz też:

8 dzieciaków znanych rodziców, które podbijają świat mody

Córka Kasi Kowalskiej pozuje dla "L'Officiel". Pierwsza polska it-girl?

 

 

Więcej o:
Komentarze (14)
Kolejne niebezpieczne "wyzwanie" w mediach społecznościowych. Uwaga, może zostawić blizny na całe życie [WIDEO]
Zaloguj się
 • birdy-niam-niam

  Oceniono 63 razy 61

  UWAGA!
  nadchodzi najnowszy "challenge" - "#bądź_jak_kurczak".
  polega na odcięciu sobie głowy i przebiegnięciu w tym stanie jak najdłuższej odległości.
  nagrodę za zwycięstwo odbiera rodzina denata.

 • Lech Kuc

  Oceniono 28 razy 26

  Podziwiam Amerykanów za pragmatyzm techniczny , odrzuca mnie amerykańska biurokracja , ale głupota ich nastolatków po prostu jest porażająca .

 • selver

  Oceniono 24 razy 22

  ,,niebezpieczna reakcja chemiczna''?! A jaka mianowicie?
  Bo moim zdaniem zachodzi tu FIZYCZNY proces rozpuszczania (pl . wikipedia . org/wiki/Rozpuszczanie ), który w przypadku soli kuchennej jest procesem endoenergetycznym i powoduje oziębienie układu.

 • allanek

  Oceniono 28 razy 20

  "Polega ona na posypaniu solą dłoni, a następnie zaciśnięciu kostki lodu."

  Kurczę, nie dość że te amerykańskie nastolatki takie nierozważne, to jeszcze mają dłonie wyglądające zupełnie jak przedramiona!

 • greg0.75

  Oceniono 21 razy 19

  "Po przyłożeniu lodu do posolonej skóry zachodzi niebezpieczna reakcja chemiczna, w wyniku której na ciele powstają rany przypominające odmrożenie"
  ależ to właśnie są odmrożenia, powstające zresztą na skutek czysto fizycznego mechanizmu, nie "reakcji chemicznej"

 • uzdek98

  Oceniono 13 razy 13

  tez mi twardziele... do reki... na małego niech sobie połozą... bedzie gwarancja, ze nie przekaza swojego debilizmu kolejnemu pokoleniu...

 • the_incognito

  Oceniono 13 razy 13

  Pomijając mieszanie dłoni z przedramieniem, to brak słów na ludzką (młodzieżową?) głupotę....

 • boo-boo

  Oceniono 10 razy 8

  Im więcej techniki tym więcej rodziców w doopie mających wszystko,a co za tym idzie więcej debilnych dzieci i młodzieży.

 • krunghtep01

  Oceniono 4 razy 2

  Powinni te kostki przykladac sobie do czola,pozwoliloby to na usuniecie z populacji osobnikow o obnizonym IQ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX