Na co dzień wykładowca, po godzinach blogerka modowa. Ma 63 lata i sensacją stała się przez przypadek [ZDJĘCIA]

Wyczucia stylu może pozazdrościć jej niejedna 20-latka. Lyn Slater to blogerka, która przełamuje stereotypy w świecie mody. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 80 tysięcy osób.

Lyn Slater ma doktorat z zakresu pomocy społecznej i wykłada na Uniwersytecie w Fordham, a prywatnie... prowadzi modowy blog. I nie, nie są to stylizacje dla starszych pań, jakby mógł sugerować to jej dojrzały wiek. Blogerka ma świetne wyczucie stylu, a najbardziej kocha miejski i nowoczesny look. 

Od czego się to wszystko zaczęło? Lyn przyznała w jednym z wywiadów, że moda fascynowała ją od zawsze. Jednak historia powstania jej bloga jest trochę przypadkowa, stąd też nazwa "Accidental Icon" (ang. - przypadkowa ikona). 

Był 2014 rok, trwał Fashion Week w Nowym Jorku. Lyn stała pod Lincoln Center w garniturze od Yohji Yamamoto i z torebką Chanel. Czekała na przyjaciółkę, gdy nagle otoczył ją tłum ludzi. Fotoreporterzy, a nawet przechodzący obok turyści robili kobiecie zdjęcia, dziennikarze zadawali pytania... Wszyscy przekonani, że właśnie spotkali naprawdę ważną osobistość w świecie mody.

Gdy znajoma dotarła w umówione miejsce, Lyn, wciąż zaskoczona zaistniałą sytuacją, zażartowała:

O matko, zostałam przypadkową ikoną

To właśnie wtedy Slater wpadła na pomysł, by prowadzić blog o modzie. 

I choć w mediach społecznościowych pełno jest profili młodych stylistek czy blogerek modowych, Slater wyróżnia się na ich tle. Jaki jest jej klucz do sukcesu? Lyn nie podąża za najnowszymi trendami jak większość. Kieruje się własnym niepowtarzalnym stylem i potrafi bawić się modą, czym zdobyła serca znacznie młodszych od siebie czytelniczek.

63-letnia blogerka nie definiuje swojej osoby przez pryzmat wieku. Podąża za głosem serca, nosi to, na co ma ochotę i jest chodzącą inspiracją. A starzenie się traktuje jak zabawę.

Zobacz też:

Uwielbiała luksus, ale każda dziewczyna mogła tanio skopiować jej styl. Jackie Kennedy - "it girl" lat 60.?

Kim jest Aleksandra Woroniecka, Polka, która została szefową działu mody "Vogue"?

Więcej o: