To chyba najdłuższe zamówienie na kawę w historii. Ma 27 wymagań i... naprawdę wkurzyło ludzi

Podwójne espresso, latte macchiato, frappuccino czy mocha? We współczesnych kawiarniach wybór kaw i dodatków do nich jest prawie nieograniczony. Ale kiedy ktoś postanowił z tej nieograniczoności skorzystać, w internecie dosłownie zawrzało.

Za wywołanie internetowej burzy jest "odpowiedzialny" użytkownik Reddita Nuiofrd. To on opublikował w serwisie zdjęcie kubka z popularnej sieci kawiarni z naklejoną listą wymagań klienta i dopiskiem "Przyjaciel, który pracuje w Starbucksie właśnie mi to wysłał".

"Co poeta miał na myśli?"

Okazało się, że pozornie niewinne zdjęcie wywołało falę komentarzy użytkowników zastanawiających się nad tym, co kierowało osobą składającą tak nietypowe zamówienie. 

Na liście wymagań znalazło się aż 27 wskazówek, w tym 19 różnych dodatków do kawy, której bazą miało być duże kremowe frappuccino z proszkiem z laski wanilii.

Analiza

Serwis Daily Mail pokusił się o dokładne rozszyfrowanie wszystkich składników, wśród których znalazło się m.in. kilka rodzajów mleka i słodzików, a do tego takie instrukcje, jak ta, że napój ma mieć temperaturę 34 stopni i trochę przestrzeni między przykrywką na kubek a jego powierzchnią.

Werdykt

Dla większości komentujących tak skomplikowane zamówienie to jednoznaczny sygnał, że osoba, która je zrobiła, stara się na siłę coś udowodnić. Użytkowniczka MrsAntrophy, która sama pracowała przez kilka lat w kawiarni, wspomina, że miała wiele klientek-żon bogatych mężów stawiających sobie za punkt honoru sprawianie wrażenia wymagającej:

To luksus móc pozwolić sobie na spędzanie tyle czasu na decydowaniu, jak bardzo wysublimowana ma być kawa

Nie zabrakło też ostrzejszych komentarzy, które sugerują, że takie osoby uważają się za lepsze, choć tak naprawdę są po prostu rozpieszczone przez rodziców i niezaradne. Dobitnie dał temu wyraz użytkownik o nicku PM_YOUR_CENSORD:

To typ ludzi, którym mamusia odcina skórki z chleba i nadal obiera jabłka i którzy nigdy nie stracili tego poczucia zależności

Prawda czy fałsz?

Pojawiły się też oskarżenia, że zdjęcie to fałszywka, na co zwraca uwagę m.in. Herrera579, która sama pracuje w kawiarni. Okazuje się, że bariści mogą dla zabawy robić własne naklejki z listą dodatków czy wymagań. Według wielu innych osób, które pracują w Starbucksie, post z Reddita może być po prostu żartem, ale sami dostają mnóstwo dziwacznych zamówień, które zdecydowanie są prawdziwe.

Zobacz też:

Śmiali się z niej, że "wygląda jak banan". Teraz to ona się śmieje - na zdjęciach w magazynach modowych [ZDJĘCIA]

Czy do profesjonalnego farbowania włosów wystarczy... Nutella? Ten fryzjer udowadnia, że TAK [WIDEO]

 

Więcej o: