Całuje rekiny i przytula płaszczki. Nieustraszona modelka zachwyca w nagich sesjach "nie z tego świata" [ZDJĘCIA]

Gdyby syreny istniały naprawdę, Rava Ray byłaby jedną z nich. Nazywana "królową płaszczek" modelka pozuje z zabójczymi morskimi stworzeniami, bo, jak sama twierdzi, są "najbliższe jej sercu".

 27-letnia Rava Ray pochodzi z małej wyspy na południowym Pacyfiku. Kiedy nauczyła się nurkować i odkryła podwodną fotografię, razem z rodziną przeniosła się na Hawaje. Od tamtej pory zaczęła pływać z rekinami, żółwiami, delfinami, wielorybami i jej ukochanymi płaszczkami.

Bez oporów

Jak twierdzi w wywiadzie udzielonym Daily Mail Australia, nigdy nie miała oporów ani obaw przed bliskim kontaktem z morskimi stworzeniami. Nie wierzy też, że ich pierwotny instynkt powoduje, że atakują ludzi"

Nie sądzę, żebym kiedykolwiek stanowiła zagrożenie dla zwierząt albo znalazła się w sytuacji, w której zostałabym przez nie zaatakowana

Zobacz podwodne zdjęcia "nie z tego świata" >>>

To tylko wypadek

Rava wspomina, że zdarzyło jej się zostać ugryzioną przez płaszczkę, ale zaznacza, że to był wypadek. Nigdy nie została potraktowana kolcem jadowym, który te ryby mają na ogonach.

Kiedy pływasz z dzikimi zwierzętami, czasem nie wiedzą, jak reagować. Ale to to samo, jakbym ja niechcący zadrapała je paznokciem

Największa trudność

"Dogadanie się" z morskimi stworzeniami - nawet tymi, które są potencjalnie zabójcze, jak płaszczki czy niektóre rekiny - nie jest dla Ravy problemem. Większą trudność sprawia jej pozowanie nago, mimo że pływanie w ten sposób uważa za jedną z ulubionych aktywności.

W tej kwestii ufa tylko trzem wybranym fotografom, którzy są w stanie uchwycić magię podwodnych scenerii w taki sposób, jak chciałaby tego 27-latka.

Zobacz podwodne zdjęcia "nie z tego świata" >>>

Codzienne życie

Modelka nie mieszka już na stałe na Hawajach, odkąd zaczęła naukę w nowojorskiej Parsons School of Design na wydziale mody. Zainspirowana lokalnymi artystami z Tahiti zaczęła projektować "sztukę do noszenia", czyli m.in. suknie czy naszyjniki stworzone z piór i muszelek.

Póki co większą popularnością nadal cieszą się jej niesamowite podwodne zdjęcia, którymi dzieli się z ponad 76 tys. fanów na Instagramie. Rava prowadzi też swoją stronę internetową ravaray.com, na której można znaleźć publikacje na jej temat.

Zobacz też:

Śmiali się z niej, że "wygląda jak banan". Teraz to ona się śmieje - na zdjęciach w magazynach modowych [ZDJĘCIA]

Na co dzień wykładowca, po godzinach blogerka modowa. Ma 63 lata i sensacją stała się przez przypadek [ZDJĘCIA]

Więcej o: