Nowy trend na zdjęcia wrzucane do internetu: poza na "zgubione szkła kontaktowe"

Bycie gwiazdą Instagrama nie jest łatwe. Żeby nie zostać w tyle, trzeba nadążać za pojawiającymi się co chwilę nowymi trendami i wykorzystać je do maksimum. Nawet jeśli wymagają pozowania, jakby szukało się zaginionych soczewek.

W propagowaniu najnowszego trendu na Instagramie przodują dziewczyny w bikini.

Obok "Insta sit", czyli pozycji polegającej na siedzeniu z jedną nogą wyciągniętą do przodu, a drugą podwiniętą, triumfy święci obecnie poza, która sprawia, że modelki wyglądają, jakby szukały zagubionych szkieł kontaktowych.

Zobacz, jak pozują gwiazdy Instagrama >>>

W poszukiwaniu straconych soczewek

Wszystko dlatego, że niezależnie od tego, czy stoją, leżą albo siedzą, mają twarz i wzrok skierowany na ziemię, zupełnie jakby czegoś tam szukały.

Nie ma tu znaczenia też miejsce - dziewczyny pozują w ten sposób na schodach, w kuchni, na plaży czy na leżaku przy basenie.

Zwykle takiemu spojrzeniu w dół towarzyszy tajemniczy, nieco skromny uśmiech. Dzięki temu instagramowe gwiazdy wyglądają bardziej naturalnie i mniej sztywno.

Opinia eksperta

Sprawdza się to zwłaszcza przy pozowaniu na stojąco, które - według profesjonalnego fotografa Jamesa Daya - zwykle jest bardziej formalne i kojarzy się z takimi właśnie okazjami (np. występami na czerwonym dywanie).

W przypadku "Insta sit" staranne ułożenie nóg ma inne, ale bardziej wymierne korzyści. Dzięki tej pozycji nogi wyglądają, jakby były dłuższe i szczuplejsze. Przy okazji można się też pochwalić opalenizną.

Zobacz, jak pozują gwiazdy Instagrama >>>

Najważniejsze są kąty

W rozmowie cytowanej przez serwis Daily Mail James Day zdradza również, że "w tym wszystkim chodzi o kąty, jakie tworzy ciało". Taka poza jest ciekawa, a równocześnie niewymuszona i swobodna.

Zgodnie z przytaczaną przez fotografa regułą: "jeśli coś można zgiąć, to należy to zrobić". W "Insta sit" czy opuszczeniu głowy tak właśnie się dzieje, więc ich popularność, być może, bierze się właśnie stąd.

Zobacz też:

 Zawisła 300 m nad ziemią na jednej ręce, żeby zrobić sobie zdjęcie. Wyczyn rosyjskiej modelki wywołał skrajne emocje [ZDJĘCIA]

Całuje rekiny i przytula płaszczki. Nieustraszona modelka zachwyca w nagich sesjach "nie z tego świata" [ZDJĘCIA]

 

Klasyka w codziennym wydaniu. Jak odtworzyć stylizację Iriny Shayk za mniej niż 500 złotych? [DRESS FOR LESS]

Więcej o: