Ozdoba? Nie tylko! "Kopnięty" kwadracik na plecaku ma wiele zastosowań [WYJAŚNIAMY]

Czy zastanawialiście się kiedyś, do czego właściwie służy ten materiałowy kwadrat, a w zasadzie romb z dziurkami przyszyty do waszego plecaka? Ma całkiem praktyczne - choć dziś już bardziej symboliczne - zastosowanie.

To "Lash Tab", czyli po prostu "Uszko do mocowania". To właśnie ta łatka na twoim plecaku ze względu na swój kształt i podłużne dziurki jest też pieszczotliwie nazywana "świńskim ryjkiem". "Lash Tab" to jednak coś więcej niż tylko dekoracja.

 

Poza stylowym dodatkiem (łatki są zazwyczaj wykonane z kontrastowego, skórzanego materiału i kolorystycznie dodają plecakowi szyku) kwadraty mają całkiem praktyczne zastosowanie - można bowiem do nich przyczepić dodatkowy bagaż, który nie zmieścił się w plecaku. "Świński ryjek" może pełnić funkcję zawieszki do czapki, worka z butami, torby albo parasolki, a nawet bidonu.

"Uszko" wzięło się stąd, że pierwotnie służyło alpinistom i podróżnikom do mocowania na wierzchu plecaka lin, czekanów albo innego niezbędnego wyposażenia, które zawsze musiało być pod ręką. Z biegiem czasu mała, ale praktyczna "zawieszka" zawędrowała ze specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego na nasze "codzienne" plecaki i jej obecność jest swoistym hołdem dla dawnej tradycji. 

Zobacz też:

Doprawiała wszystko kostką rosołową, herbatę słodziła 4 łyżeczkami cukru. A potem postanowiła schudnąć [#DOBRAZMIANA]

Te selfies ujawniają jak trudne jest życie singielki. Jej mina mówi wszystko [ZDJĘCIA]

Klasyka w codziennym wydaniu. Jak odtworzyć stylizację Iriny Shayk za mniej niż 500 złotych? [DRESS FOR LESS]

 

Więcej o: