Wysypka, brudne usta, pomadka słabej jakości? Nie, to najnowszy trend w makijażu [ZDJĘCIA]

Nakładanie szminki przypomina kolorowanie. Najważniejsze, żeby nie wyjść poza linię, czyli kontur ust. Eksperci od makijażu najwyraźniej zapomnieli o tej zasadzie i postanowili zaprezentować światu nowy trend - lolipop lips.

Pamiętacie, jak jako małe dziewczynki, jedząc lizaka, brudziłyście całe usta i skórę wokół nich? Albo kiedy (jako już większe) całowałyście się, przez co misterny makijaż ust zamieniał się w kolorową plamę?

Teraz to jest modne. Przynajmniej według makijażystów malujących modelki do pokazów - na przykład na tegorocznym londyńskim Tygodniu Mody. Serwis The Huffington Post jako pomysłodawcę tego trendu wskazuje Thorntona Bregazziego, który pracuje dla jednej z najbardziej trendsetterskich marek kosmetycznych - MAC.

Lolipop lips, czyli "lizakowe usta", wyglądają dokładnie tak, jak sugeruje ich określenie i na razie nie znalazły wielu fanów, chociaż trudno odmówić im popularności. Zamiast naśladować najświeższą nowinkę w branży, ludzie wolą mniej lub bardziej złośliwie komentować, co im ów makijaż przypomina.

Pojawiają się głosy, że taki make-up wygląda jak wysypka i że to "najgłupszy trend od czasów nakładania sobie różu na nos, przez co ludzie wyglądają, jakby byli chorzy".

Nie zabrakło też porad, jak uzyskać taki efekt. Użytkowniczka Twittera Emily Morales widzi to następująco: "Nałóż na usta jakąś tanią szminkę i zabaw się ze swoim chłopakiem. BOOM lolipop lips".

Wtóruje jej Claudia Paz: "Wygląda na to, że byłam mistrzynią lolipop lips od lat. To proste. Bądź leniwą łajzą tak jak ja i BOOM. Szykownie".

Najbrutalniej z kontrowersyjnym trendem rozprawia się jednak Rina Reynolds, która porównała go do "stylizacji" jednej z postaci z serialu "Buffy, postrach wampirów":

Wygląda więc na to, że mimo promowania nowej mody na malowanie ust przez znane nazwiska w branży i na prestiżowych imprezach ma małe szanse na akceptację kobiet spoza branży modowej. Z drugiej strony, kiedy jednak zdarzy się wam zobaczyć kogoś z takim makijażem, pamiętajcie - to już nie niechlujstwo czy wpadka. To lolipop lips!

Zobacz też:

Nowy trend na zdjęcia wrzucane do internetu: poza na "zgubione szkła kontaktowe"

Ozdoba? Nie tylko! "Kopnięty" kwadracik na plecaku ma wiele zastosowań [WYJAŚNIAMY]

Klasyka w eleganckim wydaniu. Mała czarna na każdą okazję według Iriny Shayk [DRESS FOR LESS]

Więcej o: