W trzy miesiące pozbyła się brzydkich wyprysków. Teraz dzieli się radami z innymi [ZDJĘCIA PRZED I PO]

Twarz myła tylko wtedy, kiedy brała prysznic. Do tego wciąż wyciskała wypryski, bo myślała, że to polepszy stan cery. W końcu postanowiła zmienić swoje nawyki. Szczególnie jeden z nich okazał się zaskakująco skuteczny.

Jeszcze w grudniu zeszłego roku twarz tej dziewczyny była cała w ranach i czerwonych plamach pozostałych po wyciskaniu trądziku. Jak napisała w poście udostępnionym na Imgurze, nie wychodziła z domu bez nałożenia mocno kryjącego podkładu. W końcu zrozumiała, że warstwa makijażu nie rozwiązuje w żaden sposób jej problemu.

- Otwarte ranki były widoczne nawet spod podkładu i wciąż się ich wstydziłam. Dziewczyna postanowiła zawalczyć o piękną cerę i dokumentować swoją batalię na zdjęciach.

Trądzik neuropatyczny

Ten rodzaj trądziku występuje u osób, które wciąż wyciskają i rozdrapują krostki pojawiające się na ich skórze. Obsesyjne wyciskanie ma podłoże natury psychicznej - związane bywa z depresją, lękami lub niską samooceną.

Manipulowanie przy skórze daje choremu poczucie chwilowej ulgi - ma wtedy wrażenie, że robi coś, co pomoże mu rozwiązać problem zanieczyszczonej cery. Niestety, wyciskanie powoduje tylko roznoszenie bakterii na inne obszary skóry, w wyniku czego powstaje coraz więcej wyprysków.

Żeby pozbyć się trądziku neuropatycznego, chory powinien powstrzymywać się od rozdrapywania niedoskonałości oraz skonsultować się z dermatologiem, który dobierze mu odpowiednie do jego typu skóry preparaty lecznicze.

Zobacz także: Peelingi na wiosnę dla wszystkich typów skóry. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Zmiany

Na trzecim zdjęciu udostępnionym przez dziewczynę widać, że jej skóra wygląda trochę lepiej. Zmian jest mniej i nie są one już tak zaognione. Zdjęcie zostało zrobione w pierwszym tygodniu stycznia. Dziewczyna pisze, że konsekwentnie myła twarz i nie wyciskała już tak często pryszczy, choć wciąż zdarzało jej się to robić.

Na pytania internautów o to, czy wcześniej w ogóle nie myła twarzy, odpowiedziała, że opłukiwała ją tylko wtedy, kiedy brała prysznic. Makijaż zmywała wyłącznie chusteczkami do demakijażu.

Od pierwszego lutego dziewczyna postanowiła nie wyciskać wyprysków w ogóle. Otwarte ranki zaczęły się zasklepiać, a kolor skóry wyrównywał się.

Na zdjęciu zrobionym 2 marca widać, że trądzik prawie całkiem ustąpił. Cera stała się promienna i jednolita, a dziewczyna odzyskała pewność siebie. Internauci byli zachwyceni jej przemianą:

- Wow, co za różnica! Wyglądasz teraz jak kompletnie inna osoba! Gratulacje.

To też może cię zainteresować:

Powód do zazdrości czy codzienna udręka? Jej włosy mają ponad dwa metry długości [ZDJĘCIA]

"Tylko dlatego, że nie jesteś niebieskooką blondynką chudą jak szczapa..." Modelka plus-size daje radę młodszej sobie

Klasyka w uwodzicielskim wydaniu. Zobacz, jak odtworzyć luksusową stylizację Anji Rubik za 500 złotych [DRESS FOR LESS]