Depilacja włosów w nosie? Ciarki i ból od samego patrzenia na to nagranie są gwarantowane [WIDEO]

Patrzenie na panią z patyczkami zanurzonymi w wosku umieszczonymi w nosie nie należy do najłatwiejszych. W napięciu oczekuje się na moment, w którym kosmetyczka pociągnie za patyczek i... Uch. Co jest dalej musicie same zobaczyć.

Depilacja wąsika czy okolic bikini to juz standardowe zabiegi. A co z depilacją włosków w nosie? Najwyraźniej wciąż nie jest uważana za rutynowy zabieg, bo filmiki kobiet, które decydują się ją nagrać, cieszą się dużą popularnością. Filmik udostępniony przez jedną z wizażystek, Sepi Balini, obejrzało ponad 7 milionów osób.

W opisie nagrania makijażystka poinformowała, że zdecydowała się na depilację włosków z przodu nosa, tych, które były najbardziej wystające. Nie depilowała całego wnętrza nosa, ponieważ wie, że włoski, które się tam znajdują, pełnią w organizmie człowieka ważne funkcje.

Chronią one układ oddechowy przed zanieczyszczeniami powietrza i może się zdarzyć, że całkowite pozbycie się włosów z nosa będzie powodować infekcje bakteryjne. Czasami podczas takiego zabiegu mogą wystąpić krwawienia, ponieważ skóra w depilowanym obszarze jest wyjątkowo wrażliwa. Istnieje w związku z tym ryzyko powstania zapalenia w obrębie mieszków włosowych. W skrajnych przypadkach może ono prowadzic do utworzenia się czyraków.

Trzeba jednak pamiętać, że dobrze przeprowadzony zabieg nie powinien nieść ze sobą nieprzyjemnych powikłań. Wyszkolona kosmetyczka najpierw zdezynfekuje obszar przeznaczony do depilacji i wyczyści go, później nałoży kosmetyk, który zabezpieczy wrażliwą skórę i sprawi, że wosk będzie przylepiał się do włosków a nie do niej i dopiero wtedy przystąpi do depilacji. 

Ceny woskowania nosa wahają się od 20 do 40 złotych. Wosk używany do depilacji nie jest płynny, a sam zabieg odbywa się zwykle w pozycji siedzącej lub półsiedzącej, żeby wosk nie wpadł zbyt głęboko do jamy nosowej.

To też może cię zainteresować:

"Dziewczyno, ja tak nie wyglądam!" - vlogerka zszokowała fanki szczerością. "Przedłużane rzęsy i..."

9 świetnych i sprawdzonych koreańskich marek, które kupisz w polskich sklepach

Czy depilowałaś kiedyś włosy w nosie?