Kolejna "modna" odsłona niebieskiej torby z Ikei - od teraz można ją nosić na głowie. Dosłownie [ZDJĘCIA]

Frakta - tania torba z Ikei, której popularności może ostatnio pozazdrościć niejedna blogerka modowa, inspiruje kolejnych projektantów. Od teraz, oprócz wartej 8,5 tys. złotych repliki torby od Balenciagi , można też kupić zrobioną z niej... czapkę.

W ostatnich dniach świat mody żyje dwoma tematami – MET Galą i… torbą Frakta z Ikei. O ile ten pierwszy nie jest specjalnym zaskoczeniem, bo należy do najważniejszych modowych wydarzeń roku, o tyle rosnąca popularność niebieskiej siatki, którą można kupić za 1,99 zł w każdym sklepie szwedzkiej sieciówki, jest pewnym zaskoczeniem.

Jedna Balenciaga albo 4250 toreb z Ikei

Wszystko zaczęło się od Balenciagi. Projektanci tego hiszpańskiego domu mody stworzyli torbę mocno inspirowaną Fraktą. Główna różnica? Oczywiście cena – luksusowa wersja starego, dobrego ikeowskiego wora z uszami, który można wykorzystać na mnóstwo sposobów, kosztuje dokładnie 2145 dolarów, czyli około 8,5 tys. złotych. Dla lepszego zobrazowania: za jej równowartość można kupić 4250 pierwowzorów od szwedzkiego giganta.

Wygląda jak zwykła czapka, ale zgodnie z opisem 'można w niej nosić zakupy, cegły, a nawet wodę'Wygląda jak zwykła czapka, ale zgodnie z opisem 'można w niej nosić zakupy, cegły, a nawet wodę' fot. Pleasures x Chinatown Market

Na fali popularności "Arena Extra-Large Shopper Tote Bag" Balenciagi, wypłynęło kolejne akcesorium, tym razem nie przypominające Fraktę, a uszyte ze słynnej torby. Marka Pleasures x Chinatown Market z niebieskiego worka z Ikei stworzyła unikatową czapkę z daszkiem, która wygląda jak typowy snapback. Swój projekt firma wyceniła na 38 dolarów, czyli około 150 zł.

Przy okazji do reklamy swojego dzieła posłużyła się odpowiedzią, którą wystosowała Ikea w reakcji na torbę Balenciagi.

CZYTAJ WIĘCEJ >> IKEA odpowiada na luksusową wersję swojej niebieskiej torby. I nokautuje poczuciem humoru

Szwedzki gigant wydał krótką instrukcję „jak rozpoznać oryginalną Fraktę”, w której w czterech punktach podaje cechy, dzięki którym prawdziwy niebieski worek zyskał zresztą tak dużą popularność.

Za pomysł się płaci - w tym przypadku około 150 zł, mimo że Frakta, z której wykonano czapkę, kosztuje niecałe 2 złZa pomysł się płaci - w tym przypadku około 150 zł, mimo że Frakta, z której wykonano czapkę, kosztuje niecałe 2 zł fot. Pleasures x Chinatown Market

Wielofunkcyjny worek na głowie

Te same zalety ma posiadać czapka Pleasures x Chinatown Market. Producent chwali jej wielofunkcyjność (oprócz noszenia jej na głowie, można nosić w niej „zakupy, cegły, a nawet wodę”) oraz odporność – można ją umyć strumieniem z węża ogrodowego.

Jak Ikea ustosunkuje się do kolejnego stylowego dodatku inspirowany jej flagowym produktem? Jeszcze nie wiadomo. Czekamy więc na wasze komentarze i opinie - założylibyście czapkę zrobioną z worka na zakupy czy uważacie, że to przesada?

Stylowy dodatek czy torba 'na wszystko'? Niebieska Frakta ma niejedno obliczeStylowy dodatek czy torba 'na wszystko'? Niebieska Frakta ma niejedno oblicze fot. Pleasures x Chinatown Market

Zobacz też:

Te dżinsy naprawdę wkurzyły ludzi. Są jak ze śmietnika, a cena - wynajem kawalerki bywa tańszy [ZDJĘCIA]

Odważny trend w stylu disco podbija Instagram. "Stanik" z brokatu i diamencików więcej odkrywa niż zakrywa [ZDJĘCIA]

Więcej o: