"Moja twarz zmieniła się w chmurę, która wciąż rośnie". Ta bąbelkowa maseczka pielęgnuje i bawi do łez [ZDJĘCIA]

Jest folia bąbelkowa i bąbelkowa czekolada. Swoje babelki mają tez napoje gazowane. Teraz przyszedł czas na bąbelkową maseczkę. Pod jej wpływem twarz zmienia się nie do poznania.

Bąbelkowa maseczka, nazywana też oxygen mask,to prawdopodobnie najśmieszniejszy kosmetyk na rynku. Dlaczego? Kiedy zobaczycie, co dzieje się po jej nałożeniu, wszystko zrozumiecie.

Maseczka może być w formie kremu albo w płacie. Gdy nałożymy ją na skórę, pod wpływem powietrza zaczyna się pienić i rosnąć, i rosnąć, i rosnąć. Efekt? Twarz ukryta pod kilkucentymetrowym biało-szarym kożuchem z piany zmienia się nie do poznania i wygląda jak skłębiona chmura burzowa z oczami.

Oczyszczająca chmura na twarzy

Nic dziwnego, że efektowna maska stała się hitem w social media. Jedna z użytkowniczek Reddita skomentowała "puszysty" kosmetyk, a jej zdjęcie viralowało się jak szalone.

Moja twarz zmieniła się w chmurę, która wciąż rośnie

Działanie bąbelków

Maseczka poza tym, że przeobraża buzię w chmurę, działa na skórę twarzy odżywczo, otwiera pory i usuwa z nich zanieczyszczenia. Podobnie jak równie popularne czarne maseczki z węglem, zawdzięczamy ją koreańskiej branży kosmetycznej.

Panda, wata cukrowa albo potwór z bagien

Oczywiście wersji maseczek jest wiele. Różnią się nie tylko sposobem aplikacji, ale także właściwościami i wyglądem. W zależności od rodzaju czy składu maseczki i długości jej pozostawienia na twarzy, pęcherzyki powietrza zmieniają buzię np. w pandę...

... albo w watę cukrową.

A tutaj bąbelkowa maseczka zamieniła tę dziewczynę w uroczego potworka. Cóż, piękny wygląd wymaga poświęceń.

Jak wam się podoba azjatycki trick na piękną cerę? Próbowałyście już kiedyś bąbelkowych maseczek?

Zobacz też:

"Te zdjęcia są MOCNO wyretuszowane" - znana modelka pokazała, jak wygląda naprawdę. Nie do poznania

Polki na czerwonym dywanie w Cannes: jak wypadły i... co tam właściwie robiły?

Więcej o: