Kawa w awokado - to miał być żart z rozrzutności millenialsów, a powstał trend. Ludzie nie wyczuli ironii

Kiedy bariści z Truman Cafe udostępniali filmik, na którym przygotowują kawę w łupinie awokado, nie spodziewali się, że ich żart stanie się nowym trendem. Ludzie go pokochali i zaczęli tworzyć własne wersje.

Awokado to owoc wszechstronny. Jest doskonałą bazą do wszelkiego rodzaju smoothies, wytrawnych dipów i past czy słodkich, czekoladowych kremów... Miłośnicy wciąż szukają dla niego coraz to nowszych (i smaczniejszych) zastosowań.

Bariści z  kawiarni Truman Cafe w Melbourne zaczęli podawać w nim kawę.  

To miał być żart

Co ciekawe, zaczęło się od żartu. Jeden z baristów wspomnianej kawiarni udostępnił na Instagramie filmik, w którym przygotowuje latte w awokado.

Jego żart był odpowiedzią na telewizyjny wywiad, w którym milioner Tim Gurner skrytykował rozrzutność millenialsów. Biznesmen stwierdził, że młodych ludzi nie stać na kupno własnych domów, ponieważ, zamiast oszczędzać, wydają za dużo pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, takie jak awokado czy kawa na mieście. 

Barista zażartował ze słów milionera i połączył dwie rzeczy, które są rzekomą przyczyną finansowych bolączek millenialsów.

Nowa pozycja w menu

Ludzie jednak nie dostrzegli w jego pomyśle ironii. Uznali propozycję podania kawy za świetną innowację i zaczęli wstawiać własne filmiki oraz zdjęcia oznaczane hashtagiem #avolatte pokazujące, jak podać latte w taki sposób.

Kawiarnia Truman Cafe musiała też wprowadzić avolatte do swojego stałego menu, ponieważ wielu klientów dopytywało się o napój. 

Portal kulinarny Munchies Vice nazwał wprowadzenie avolatte do regularnego menu Truman Cafe "ostatnim gwoździem do trumny ludzkiej godności". 

A co wy o tym myślicie? Skusilibyście się na taką kawę?

To też może cię zainteresować:

"Te zdjęcia są MOCNO wyretuszowane" - znana modelka pokazała, jak wygląda naprawdę. Nie do poznania

W końcu niebanalna koloryzacja dla brunetek! Tę fryzurę nazywają... czarna tęcza [ZDJĘCIA]