Zrobiła sobie cały makijaż... jedzeniem. To miał być żart, a wyszło zaskakująco dobrze

Chociaż "tutorial" Ms Yeah to parodia urodowych wyzwań youtuberek, trzeba przyznać, że vlogerka wykazała się niezłą kreatywnością w komponowaniu swojej "palety".

Urodowe vlogerki wciąż prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych makijażowych trików i wyzwań. Doskonale pamiętamy makijaże wykonane samymi rozświetlaczami, pędzlami artystycznymi czy wacikami i patyczkami kosmetycznymi. Nakładanie podkładu skarpetką lub silikonowym stanikiem też już nie robi na nikim większego wrażenia. 

Smaczny żart

Chińska youtuberka, Ms Yeah, postanowiła nagrać filmik, który będzie parodiował popularne urodowe wyzwania regularnie pojawiające się na profilach vlogerek i zdecydowała się na wykonanie makijażu wyłącznie produktami spożywczymi.

Choć filmik był żartem, nietypowo wykonany makijaż prezentował się nie najgorzej. Oczywiście, jeśli do uzyskania efektu końcowego rzeczywiście używano pokazywanego jedzenia, a nie zwykłych kosmetyków. Nawet jeśli to prawda, nie radzimy wykonywać takiego makijażu na sobie, ponieważ produkty użyte przez Ms Yeah mogą uczulać.

Paleta czy menu?

Produkty, których użyła vlogerka, to: drażetki Skittles, pianki, mąka ryżowa, sos pomidorowy, owoce poziomkowca, ciasteczka Oreo, sos chili, pitaja, kawa rozpuszczalna oraz olej sezamowy. Dziewczyna postanowiła także nie wykorzystywać kosmetycznych pędzli - do pomalowania brwi posłużyło jej pióro kury. 

Ms Yeah zaczyna makijaż od odżywienia i nawilżenia skóry twarzy - nakłada na nią maseczkę w płachcie. Potem przygotowuje "podkład" - do małej miseczki dodaje mąkę ryżową, kakao, wodę i olej sezamowy. Otrzymaną mieszanką vlogerka smaruje twarz. Zamiast pudru, dziewczyna używa mąki ryżowej, którą aplikuje przy pomocy słodkiej pianki.

Za cień do brwi służy w tym wypadku odrobina rozpuszczalnej kawy, a za bronzer - kakao. Ms Yeah cienie do powiek przygotowuje z kolorowych drażetek, kakao i mąki ryżowej. Kreskę rysuje żelowym długopisem, chociaż tu widać, że nie robi tego naprawdę. Vlogerka sama robi również sztuczne rzęsy - do cienkiej żyłki przykleja włosy, które ucięła koledze. "Róż" to mieszanka sosów chili i pomidorowego, owoców poziomkowca oraz mąki. Zastanawiacie się, po co Ms Yeah były ciasteczka Oreo? Cóż, dziewczyna postanowiła z nich zrobić duże, wiszące kolczyki.

Filmik Ms Yeah doczekał się 24 milionów wyświetleń i ponad 200 tysięcy udostępnień.

- To zupełne szaleństwo, ale takie świetne! - pisali ludzie rozbawieni żartem vlogerki.

To też może cię zainteresować:

Przez rok myła twarz TYLKO płynem micelarnym i pozbyła się trądziku. Pytamy dermatologa o ten sposób

Nie żyje popularna blogerka. Zabił ją wybuch dozownika do bitej śmietany [ZDJĘCIA]

Więcej o: