Masz trądzik na plecach? Dermatolog Kendall Jenner twierdzi, że po prostu... źle bierzesz prysznic

Dr Kidd dopuszcza, że trądzik może mieć też podłoże hormonalne. Jednak przed rozpoczęciem leczenia farmakologicznego czy drastyczną zmianą diety, radzi dokładnie przyjrzeć się temu, w jaki sposób się kąpiemy.

Kiedy widzisz wypryski na plecach, prawdopodobnie najpierw winisz swoją dietę lub myślisz, że masz problemy z układem hormonalnym. Tymczasem według Christie Kidd, dermatolog, której pacjentką jest sama Kendall Jenner, takie zmiany mogą być spowodowane przez to, w jaki sposób myjesz włosy.

Większość z nas najpierw myje włosy, potem nakłada na nie odżywkę i kiedy ona się wchłania, myje całe ciało. Odżywka jest spłukiwana na końcu, już po umyciu ciała - zauważa Kidd.

Według niej to nieprawidłowa kolejność nakładania kosmetyków, ponieważ wtedy odżywka jako ostatnia ma kontakt ze skórą. Spływając z włosów, tworzy na jej powierzchni oleistą lub silikonową powłokę zapychającą pory, w efekcie czego na skórze rozwija się stan zapalny.

Jak się kąpać?

Kidd poleca inną kolejność brania prysznica:

  1. Umyj włosy.
  2. Nałóż odżywkę.
  3. Zmyj ją.
  4. Zbierz włosy do góry i zepnij je.
  5. Umyj ciało.

Dermatolog uważa, że ze skórą powinno obchodzić się delikatnie, dlatego nie zaleca mycia jej szczoteczkami i robienia częstych peelingów mechanicznych, ponieważ takie zabiegi podrażniają skórę oraz przyczyniają się do rozprzestrzeniania bakterii.

- Często dowiaduję się, że pacjenci używają zbyt wielu produktów, co jeszcze pogarsza stan ich cery. Prostota w pielęgnacji działa znacznie lepiej na trądzik.

To też może cię zainteresować:

Microblading może zastąpić codzienne malowanie brwi? Sprawdziłyśmy na sobie [TEST]

Przez rok myła twarz TYLKO płynem micelarnym i pozbyła się trądziku. Pytamy dermatologa o ten sposób

Melania Trump - elegancka pierwsza dama czy rozrzutna prowokatorka? Analizujemy styl żony prezydenta USA

Więcej o: