W farbowaniu było już wszystko? Ten trend jest tak popularny, że może zastąpić różowe włosy [ZDJĘCIA]

Mody na nietypowe fryzury i kolory włosów mają to do siebie, że przeważnie przemijają tak szybko, jak się pojawiły. Tymczasem trend na "denim hair", czyli dżinsowe włosy, cały czas zyskuje na popularności.

Czarno-tęczowe, holograficzne, zmieniające kolor pod wpływem ciepła - w kwestii farbowania włosów "było" już chyba wszystko. Przy niektórych z propozycji stylistów dżinsowe włosy wydają się być naprawdę stonowaną i zachowawczą propozycją. Może właśnie dlatego już od ponad roku są nadal - a nawet coraz bardziej - popularne?

Wbrew nazwie, ten trend nie polega oczywiście na jakichkolwiek próbach zastąpienia naturalnych włosów materiałem z ulubionych spodni...  Chodzi o odpowiednio zręczną koloryzację.

Zużyte, ale stylowe

Chodzi o to, żeby włosy nabrały szlachetnej barwy dobrego jakościowego, ale najlepiej nieco już zużytego dżinsu. Podstawą "denim hair" są różne odcienie niebieskiego ze stalowoszarymi i srebrzystymi refleksami, pasemkami albo końcówkami.

Żeby uzyskać taki efekt  poszczególne odcienie farby trzeba nakładać na włosy w kolorze blond, więc brunetki i szatynki powinny je najpierw rozjaśnić. Najlepiej oczywiście, jak w przypadku wszystkich kolorowych trendów, oddać się w ręce profesjonalisty.

Zresztą same zobaczcie, co potrafią w tym temacie wyczarować na głowach zdolne ręce:

Zobacz też:

Kiedy szef mówi ci, że nie możesz mieć tęczowych włosów... Jest na to sposób!

To najbardziej kosmiczny splot Instagrama. Dziewczyny nazywają go... warkoczem nieskończoności

Więcej o: